شناسهٔ خبر: 157772 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

اجرا نشدن طرح اصلاح الگوی کِشت آسیب زیادی به کشاورزان زنجانی زده است

احمد بیگدلی نماینده خدابنده در مجلس گفت: ۱۰ سال است که اصلاح الگوی کِشت توسط دولت تنظیم شده است، اما اجرایی نشدن این طرح سبب خسارات زیادی به کشاورزان زنجانی شده است.

به گزارش «نماینده»، احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عدم اجرای طرح اصلاح الگوی کشت و ضربه زیادی به کشاورزان خدابنده زده است، اظهار داشت: حدود ۱۰ سال است که اصلاح الگوی کشت توسط دولت تنظیم شده و اجرایی نشدن این طرح  سبب خسارات زیادی به کشاورزان شده است.

وی با بیان این که بالای ۸۰ درصد مردم حوزه انتخابیه خدابنده، کشاورز هستند، افزود: متاسفانه امروز محصولات کشاورزان به قیمت بسیار پایین خریداری می شود که سبب ضرر مردم این منطقه شده است.

بیگدلی با بیان اینکه تعداد کثیری از روستاهای حوزه انتخابیه‌اش با مشکل آب شرب روبرو هستند، تصریح کرد: با سفری که وزیر نیرو در یک ماه گذشته به حوزه انتخابیه خدابنده داشتند مقرر شد تا اواخر مهر ماه اعتباری برای مشکل آب شرب تخصیص داده شود.

نماینده مردم خدابنده اصلی‌ترین مشکل حوزه انتخابیه خود را بیکاری و اشتغال جوانان دانست و تصریح کرد: مردم حوزه خدابنده از بیکاری در رنج هستند و امیدواریم که تمهیداتی ویژه دولت در این زمینه صورت بگیرد.

نظر شما