شناسهٔ خبر: 157720 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

ابطحی: وزیر ارتباطات گاهی واکنش‌های عصبی و عجولانه دارد

آذری جهرمی عضو فراکسیون ولایی مجلس با انتقاد از تهدید وزیر ارتباطات مبنی بر تعطیلی سرویس‌های اپراتوری، گفت: وزیر ارتباطات گاهی واکنش‌های عصبی و عجولانه دارد.

به گزارش «نماینده»، محمدجواد ابحطی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ، با انتقاد از عملکرد منفی وزارت ارتباطات در ایجاد امنیت برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه مشاغل استارتاپی و سرویس‌های اپراتوری، گفت: یکی از  مشکلات کشور دچار شدن به افراط و تفریط است، درحالی که حضرت علی(ع) فرموده‌اند؛ "لَا تَرَی الْجَاهِلَ إِلَّا مُفْرِطاً أَوْ مُفَرِّطاً . . آدم نادان یا افراط می‌کند یا تفریط" و به قول دیگر یا از این طرف بوم می‌افتند یا آن طرف بوم و در رابطه با سرویس‌های اپراتوری نیـــز درحالی فعالان این حوزه به تعطیلی تهدید می‌شوند که زمانی دولت‌ها و حاکمیت خودشان بخش خصوصی را به سرمایه‌گذاری در این حوزه تشویق کرده‌اند و حتی به آن‌ها قول تسهیلات با هدف اشتغال‌زایی داده شد.

وی با بیان اینکه به‌دنبال تشویق‌های دولت، بخش خصوصی نیز با جدیت کار کرد و استارتاپ و سرویس‌های اپراتوری رشد خوبی داشتند، ادامه داد: تخلف در هر بازار اقتصادی ناگریز است اما اینکه بخواهیم به‌دلیل این تخلفات، سرویس‌های اپراتوری را به‌طور کل تعطیل کنیم به‌یقین چنین تصمیمی افراطی است.  

عضو کمیسیون آموزش و تحقیات مجلس با اعتقاد به اینکه وزیر ارتباطات و فناوری به‌دنبال تعطیلی سرویس‌های اپراتوری نیست و استفاده از عبارات‌هایی مانند "پایان وس" صرفا نوعی تهدید و بلوف برای مقابله با متخلفان است، افزود: وزیر بارها به اشتغال‌زایی در حوزه آی.تی و توسعه مشاغل الکترونیکی اذعان داشته است بنابراین نمی‌تواند دست به تعطیلی سرویس‌های اپراتوری زند.

**بیکار کردن ده‌ها هزار نفر در این شرایط سخت اقتصادی عاقلانه است

ابطحی با بیان اینکه باید با قانونمندی از طریق دستگاه‌های مختلف قوانین جدید را مدون و نظارت بر اجرا را افزایش داد و با متخلف شوخی و رو دربایستی نداشت، اضافه کرد: با این وجود راندن همه به یک چوب و بیکار کردن ده‌ها هزار نفر در این شرایط سخت اقتصادی عاقلانه نیست و نه خدا را خوش می‌آید و نه بنده خدا را.

**صحبت ابطحی با آذری جهرمی درخصوص وضعیت سرویس‌های اپراتوری

وی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک با آذری جهرمی وزیر ارتباطات به‌منظور رسیدگی به وضعیت سرویس‌های اپراتوری دیدار و صحبت خواهد کرد، اضافه کرد: به‌یقین تصمیمات خلق‌الساعه و عجولانه به نفع کشور نیست در حالی که می‌توانند مردم را با سامانه‌های جلوگیری از تخلف همچون شماره‌گیری #800* آشنا کنند.

**تخلف چند هزار میلیارد تومانی سرویس‌های اپراتوری صرفا با تبلیغات رسانه‌ای قابل اثبات نیست

این نماینده مجلس با تاکید براینکه ادعای تخلف چند هزار میلیارد تومانی برخی سرویس‌های اپراتوری مسئله‌ای قضایی و حقوقی است که باید اسناد آن را به دستگاه قضا ارائه دهند و صرفا با تبلیغات رسانه‌ای قابل اثبات نیست، پیشنهاد داد: اگر شماره تلفن‌های افراد کد ملی آن‌ها باشد دیگر بسیاری از تخلفات در فضای مجازی و تلفن همراه اتفاق نخواهد افتاد بنابراین می‌توان چنین ایده‌هایی را نیز در مورد سرویس‌های اپراتوری اجرایی کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: وزیر ارتباطات به‌دنبال برخی جوسازی‌های رسانه‌ای علیه او در رابطه با سرویس‌های اپراتوری واکنش عصبی نشان داده است در حالی که تصمیم تعطیلی این سرویس‌ها را ندارد.

نظر شما