شناسهٔ خبر: 157367 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

عضو کمیسیون امنیت ملی: مصادره اموال ایران در کانادا مصداق دزدی است

رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: مصادره و فروش اموال ایران از سوی دولت کانادا دزدی آشکار است.

به گزارش «نماینده»، محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،با اشاره فروش غیر قانونی اموال ایران از سوی دولت کانادا به بهانه حمایت از قربانیان مدعی ترور در سراسر جهان، گفت: این اقدام نقض فاحش مقررات بین المللی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن انتقاد از رویکرد دولت کانادا در مصادره اموال ایران، اظهار داشت: حکم دادگاه کانادا، تصمیمی مبتنی بر واقعیت نبوده و یک اقدام سیاسی است.

رضایی با تاکید بر اینکه مصادره اموال ایران از سوی دادگاه کانادا، تأثیرات مخربی در روابط میان دو کشور دارد،گفت: قطعا اگر در هیئت حاکمه کانادا عقلانیتی وجود دارد، باید آن ها نسبت به اصلاح احکام صادره از سوی دادگاه اقدام کنند در غیر این صورت این اقدام قطعا به ضرر روابط دو کشور خواهد بود.

وی ضمن تاکید بر اقدام حقوقی و متقابل کشورمان در واکنش به مصادره غیر قانونی اموال ایران از سوی دولت کانادا ، افزود: اقدام دولت کانادا  خلاف منشور ملل متحد است و باید پاسخگوی اقدام غیر قانونی خود باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه این اقدام کانادا دزدی آشکار است،اضافه کرد: دولت و مسئولان دستگاه دیپلماسی باید از همه کانال‌ها و ابزارهای بین‌المللی و روش‌های دیپلماتیک برای استیفای حق تضییع شده مردم ایران در کشور کانادا استفاده کند.

نظر شما