شناسهٔ خبر: 157331 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

بروجردی:کاهش تعهدات برجامی در راستای منافع ملی است

بروجردی/2 عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: ایران پس از عدم پایبندی اروپایی‌ها به تعهدات خود باتدوین راهبردی جدید و با توجه به منافع ملی، اقدام به کاهش تعهدات خود در برجام کرده است.

به گزارش «نماینده» علاء‌الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی، درباره اجرایی شدن گام سوم کاهش تعهدات برجامی، گفت: ایران پس از عدم پایبندی اروپایی‌ها به تعهدات خود باتدوین راهبردی جدید و با توجه به منافع ملی، اقدام به کاهش تعهدات خود در برجام کرده است که این اقدام به صورت شفاف و رسمی و دارای یک زمانبندی و برنامه مشخص است که از منطق اصولی برخوردار می‌باشد.

وی با بیان اینکه اروپایی‌ها نتوانستند اقتدار خود در برابر آمریکایی‌ها را با انجام تعهدات خود در برجام به اثبات برسانند، ادامه داد: پس از خروج یکجانبه آمریکا از برجام توقع بر این بود که اروپایی‌ها در برابر فشارهای سیاسی و اقتصادی کاخ سفید مقاومت کنند و به تعهداتی که در یک قرارداد بین‌المللی داده بودند، عمل کنند که این اتفاق تاکنون رخ نداده، آنها در این آزمون تاکنون نمره منفی دریافت کرده‌اند.

نماینده بروجرد در مجلس با تاکید براینکه اروپایی‌ها باید با توجه به تعهداتی که در برجام داده‌اند راهکاری برای خروج از فشارهای آمریکا بیابند و از فرصتی که به آنها داده شده استفاده کنند، افزود: ایران به صراحت و کاملا شفاف اعلام کرده اگر طرفین مقابل به تعهداتشان عمل کنند ما نیز اجرای کامل تعهدات را از سر می‌گیرد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس تصریح کرد: ایران برای اینکه حسن نیت خود را نشان دهد بارها اعلام کرده اگر اروپایی ها به تعهدات خود عمل کنند ما نیز اجرای کامل برجام را در دستور کار قرا می‌دهیم که این نشان از اوج صداقت ایران در ارتباط با توافق بین المللی است.

نظر شما