شناسهٔ خبر: 157287 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

دولت در جهت افزایش ظرفیت اشتغال‌زایی در حوزه تولید محتوا تلاش کند

آقاپور عضو کمیسیون اقتصادی مجلس رشد اقتصاد دیجیتال را منوط به همراهی وزارتخانه‌های ارتباطات، نیرو و صمت دانست و گفت: دولت در جهت افزایش ظرفیت اشتغال‌زایی در حوزه تولید محتوا تلاش کند.

به گزارش «نماینده»،معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با تاکید بر اهمیت نقش صنعت خدمات ارزش‌افزوده اپراتوری و تولید محتوا در ایجاد اشتغال و درآمدزایی، بر ضرورت حمایت دولت و مجلس از این صنعت جدید و نوپا در ایران تاکید کرد و گفت: نخستین کار برای حل مشکلات صنعت دیجیتال اصلاح قوانین موجود مرتبط با این حوزه است، همچنین از آنجا که اقتصاد دیجیتال از اهمیت خاصی برخوردار است دولت باید یک مرجع اجرایی و نظارتی برای آن‌ در نظر گیرد.  

*رشد اقتصاد دیجیتال منوط به همراهی وزارتخانه‌های ارتباطات، نیرو، صمت، اقتصاد

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت اقتصاد دیجیتال در کشور صرفا به وزارتخانه ارتباطات و فناوری مرتبط نمی‌‍شود، افزود: وزارتخانه‌هایی همچون نیرو، صمت، اقتصاد و... نیز باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا اقتصاد دیجیتال رشد کرده و شاهد اشتغال جوانان بیشتری در این حوزه باشیم. 

وی با اشاره به اینکه محتوا در صنعت تولید محتوا باید با رضایت کاربران برای آن‌ها ارسال شود، ادامه داد: فعالیت‌ها در حوزه صنعت خدمات ارزش‌افزوده اپراتوری و تولید محتوا باید مبتنی بر رضایت‌مداری و خدمات‌رسانی به آن‌ها باشد و منافع مشترک در نظر گرفته شود.

*ضرورت شفافیت اطلاعات، نحوه عملکرد و هزینه‌کرد صنعت دیجیتال در مجلس

آقاپور علیشاهی معتقد است تا زمانی که اطلاعات، نحوه عملکرد و هزینه‌کرد در حوزه صنعت دیجیتال، صنعت خدمات ارزش‌افزوده اپراتوری و تولید محتوا در مجلس شفاف نشود نمی‌توان به رونق و رشد این صنعت امید داشت.

این نماینده مجلس با یادآوری اینکه صنعت خدمات ارزش‌افزوده اپراتوری و تولید محتوا سبب شده که تولید ملی در بخش محتوای ملی ایرانی-اسلامی رونق داشته باشد، افزود: بهتر است دولت بجای اصرار بر مخالفت با این کسب و کارها، موانع و خلاءهای قانونی مرتبط آن را از طریق مجلس برطرف کند چراکه قوانین باید کمک‌کننده باشند نه بازدارنده.

*اشتغال ده‌ها هزار نفر در صنعت تولید محتوا دیجیتالی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری اینکه صنعت خدمات ارزش‌افزوده اپراتوری و تولید محتوای اپراتوری و خدمات ارزش‌افزوده ظرفیت بسیار بالایی برای اشتغال‌زایی با هزینه کم دارند، مطرح کرد: ده‌ها هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در این زمینه مشغول به کار هستند و دولت باید در راستای افزایش ظرفیت اشتغال‌زایی در این حوزه تلاش کند.

نظر شما