شناسهٔ خبر: 157188 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ

قاضی پور در مخالفت با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش:

انتخاب وزیر آموزش و پرورش سیاسی است/ حاجی میرزایی ۲۰ سال از آموزش و پرورش دور بوده است

قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس، انتخاب حاجی میرزایی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را اقدامی سیاسی خواند و گفت: این امر موجب سیاسی شدن بزرگترین دستگاه کشور خواهد شد.

به گزارش «نماینده»، در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نادر قاضی پور نماینده ارومیه در مخالفت با رای اعتماد به حاجی میرزایی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش باید شخصیت ملی و جذاب باشد اما با انتخاب آقای حاجی میرزایی نسبت به معیشت فرهنگیان و مشکلات دانش آموزان ارزان فروشی کردید؛ دولت در انتخاب وزیر پیشنهادی ارزان فروشی کرده است.

وی با بیان اینکه چرا فقط باید اعضای دفتر رئیس جمهور رئیس شوند،تصریح کرد: آقای حاجی میرزایی ۲۰ سال از امور آموزش و پرورش دور بوده است. حادثه شین آباد و مدرسه زابل هنوز فراموش نشده است. با انتخاب آقای حاجی میرزایی در روز قیامت چه پاسخی خواهیم داد.

نماینده ارومیه در مجلس خطاب به حاجی میرزایی، گفت: شما از بدنه آموزش و پرورش نیستید. انتخاب شما سیاسی است و موجب سیاسی شدن بزرگترین دستگاه کشور با حدود ۱۳ میلیون دانش آموز و بیش از ۲ میلیون معلم خواهد شد.

قاضی پور اضافه کرد: معلمان افرادی غیر از خانواده خود را برای ریاست وزارت آموزش و پرورش به سختی می پذیرند. آیا کسی از بدنه آموزش و پرورش برای وزیر شدن وجود نداشت که به سراغ دفتر رئیس جمهور رفته اید؟ ماه ها طول می کشد که آقای حاجی میرزایی با مشکلات این وزارتخانه آشنا شود.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش جای آزمون و خطا و تجربه اندوزی نیست،اظهار داشت: دولت با انتخاب حاجی میرزایی اشتباه استراتژیک کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به برنامه های حاجی میرزایی، گفت: شما در برنامه هایتان به اسناد بالادستی اشاره کرده اید. اعلام کنید برای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب، چه برنامه هایی دارید. چه برنامه ای برای پرداخت مطالبات فرهنگیان دارید؟

قاضی پور افزود: شما هیچ اشاره ای به مشکلات آموزش و پرورش نکردید. وزیر آموزش و پرورش باید معلمان را همراهی کرده و برنامه خلاق برای تحول در این وزارتخانه ارائه دهد. وزارت آموزش و پرورش سال ها است که فاقد صاحب و دلسوز است.

وی خطاب به حاجی میرزایی، گفت: برای مدارس در حال تخریب و اجاره ای چه برنامه ای دارید؟ در برنامه شما نحوه حفظ شان و منزلت فرهنگیان کجاست؟ برای بازماندگان از تحصیل و بی سوادان چه برنامه ای دارید.

به گزارش مهر، در ادامه جلسه تعداد زیادی از نمایندگان اطراف حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و جهانگیری معاون اول رئیس جمهور جمع شده بودند. قاضی پور خطاب به آنها گفت آقای روحانی که دَر رفت، اجازه دهید آقای جهانگیری بشنود، از دور صندلی آقای جهانگیری کنار بروید.

نظر شما