شناسهٔ خبر: 157163 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

رآکتور اراک به حالت قبل برگردد/دولت باید گام ۵و۶ برجامی را بردارد

مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه می‌توانیم حجم ذخایر اورانیوم غنی سازی را افزایش دهیم،گفت: در گام بعدی باید رآکتور اراک را به حالت قبلی بازگردانیم.

به گزارش «نماینده»  حجت الاسلام مجتبی ذوالنور، درباره گام سوم کاهش تعهدات ایران در برجام، گفت: ما در حال حاضر دو گام از کاهش تعهدات مان در برجام را برداشته ایم اما گام های بعدی باید، بازدارندگی بیشتری داشته باشد.

وی درباره اقداماتی که قرار است در گام سوم برداشته شود، افزود: گزینه‌های متعددی پیش روی ماست از جمله آنکه ما میتوانیم نسل جدید از سانتریفیوژها یعنی سانتریفیوژهای نسل شش و هشت را نصب کنیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه همچنین می‌توانیم حجم ذخایر اورانیوم غنی سازی را افزایش دهیم، افزود: همچنین در گام بعدی باید رآکتور اراک را به حالت قبلی بازگردانیم.

ذوالنور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ما گام‌های چهارم و پنجم در کاهش تعهدات ایران در برجام را پیش بینی کرده ایم؟ گفت: بنده معتقدم دولت باید به جای آنکه در هر گام دو ماه به طرف مقابل وقت می داد در یک گام همه اقدامات لازم را انجام می داد اما متاسفانه با دولتی که بر سر کار است، حتی گام های پنجم و ششم متصور است.

نظر شما