شناسهٔ خبر: 157137 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: میزان

یک نماینده مجلس: دولت به سمت پیمان‌های پولی دوجانبه و چند جانبه حرکت کند

لاهوتی43 عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در این شرایط تا می‌تواند باید به سمت پیمان های پولی دوجانبه و یا چند جانبه حرکت کند به عنوان مثال وقتی ما مبادلات نفتی با چین داریم چه اشکال دارد که دست به مبادلات پولی دوجانبه و چند جانبه با این کشور بزنیم.

 به گزارش «نماینده» مهرداد لاهوتی، گفت: دولت هر چه کمتر در بازار عرضه و تقاضای ارز مداخله کند، این بازرا عملکرد بهتری خواهد داشت.

وی تاکید کرد: یکی از دلایل اینکه بازار ارز مقداری آرام شده سکوت آقای همتی است چرا که برخی از اظهارات در بازار ارز می تواند فضای روانی مخربی را ایجاد کند که باید از آن پرهیز کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در این شرایط تا می‌تواند باید به سمت پیمان های پولی دوجانبه و یا چند جانبه حرکت کند به عنوان مثال وقتی ما مبادلات نفتی با چین داریم چه اشکال دارد که دست به مبادلات پولی دوجانبه و چند جانبه با این کشور بزنیم چرا که در دنیا هم همین طور است.

لاهوتی بیان داشت: در بسیاری از کشورهای پیمان‌های پولی قوی است و در حال حاضر با عراق و روسیه پیمان پول داریم و این موضوع اشکالی ایجاد نکرده است بنابراین  ما باید در این زمینه خودمان را  تقویت کنیم.

نظر شما