شناسهٔ خبر: 157017 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

راه‌اندازی سامانه پایش عملکرد شهرداری‌ها

سامانی سخنگوی وزارت کشور از راه‌اندازی سامانه پایش عملکرد شهرداری‌ها در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری خبر داد.

به گزارش «نماینده»،سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور با اشاره به اقدامات این وزارت خانه با هماهنگی سایر دستگاه ها در زمینه توانمندسازی شهرداری های کم درآمد و دهیاری های کشور اظهارکرد: در طول 2 سال گذشته اقدامات بسیار خوبی برای کمک به توانمندسازی شهرداری های کم درآمد و دهیاری های کشور با پیگیری وزارت کشور بعمل آمده است.

وی در ادامه افزود: طبق آخرین گزارش دریافتی تعداد 1262 دستگاه انواع ماشین آلات عمرانی و خدماتی خریداری و بین شهرداری های کم درآمد و دهیاری های کشور توزیع شده است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه شهرداری های زیر 50 هزار نفر جمعیت برای تامین و خرید قیر با توجه به محدودیت های منابع مالی با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: دولت برای حل این مشکل و در جهت کمک به این نهاد خدماتی، اقدام به تامین 11 هزار و 700 میلیارد ریال قیر رایگان جهت کمک به آسفالت معابر شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت کرده است.

سامانی با بیان اینکه دولت یازدهم 79 هزار میلیارد ریال اعتبارات استانی و ملی به دهیاری های کشور تخصیص داده و این روند با قوت بیشتری در دولت دوازدهم ادامه دارد، اضافه کرد: در دولت دوازدهم نیز برای 3322 روستای واجد شرایط مجوز تاسیس دهیاری صادر شده است که این اقدام موجب تقویت رکن شورایی و تصمیم گیری واحد و جذب اعتبارات و رشد و تقویت خدمات در روستاها می شود.

وی از اصلاح نظام اداری صدور پروانه ساختمانی و رسیدگی به تخلفات ساختمانی در روستاها خبر داد و گفت: حدود 585 طرح و 190 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اجرای طرح های درآمدزای دهیاری های کشور به تصویب رسیده است که اجرای این طرح های کوچک در اقصی نقاط کشور می تواند زمینه اشتغال حدود 1560 نفر را فراهم کند.

سخنگوی وزارت کشور همچنین از راه اندازی سامانه پایش عملکرد شهرداری ها در اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری خبر داد و یادآور شد: در راستای نظارت بر فعالیت های مالی شهرداری ها ضمن ایجاد سامانه حسابرسی شهرداری ها، تشکیل کارگروه های استانی حسابرسی شهرداری ابلاغ شده است.

نظر شما