شناسهٔ خبر: 156866 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

ائتلاف‌سازی در منطقه راه به جایی نمی‌برد

رضایی رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: ائتلاف‌سازی دشمنان در منطقه بیشتر جنبه روانی و تبلیغاتی دارد اما تجربه نشان داده است که اقدامات آن‌ها راه به جایی نمی‌برد.

به گزارش «نماینده» ، محمدابراهیم رضایی، درباره تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد ائتلاف در خلیج فارس،گفت: این ائتلاف بیشتر جنبه روانی و تبلیغاتی دارد اما تجربه نشان داده است که اقدامات آن‌ها راه به جایی نمی‌برد.

وی افزود: پس از سقوط پهپاد فوق پیشرفته آمریکا و توقیف نفتکش انگلیسی‌ها، آنان به حالت استیصال افتادند و به تصور خودشان با این ائتلاف می‌خواهند پاسخ تذکرات قاطع نیروهای دفاعی کشورمان را دهند اما ایران تحت هیچ شرایطی در مقابل آنان از خود نرمشی نشان نخواهد داد.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه برای ایران فرق نمی‌کند که چه کشورهایی علیه ایران با هم ائتلاف کنند،  تصریح کرد: این ائتلاف آمریکا مانند سایر ائتلاف‌هایش به شکست می‌انجامد.

رضایی با بیان اینکه هیچ کشوری جرات تجاوز به خاک کشورمان را ندارد، گفت: بر این اساس برای جمهوری اسلامی هیچ اهمیتی ندارد که کشورهایی چون آمریکا و رژیم صهیونیستی چه سروصدایی در منطقه یا سایر نقاط جهان می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی از منظر جمهوری اسلامی ایران حتی ارزش دیدن هم ندارد و موجودیتی ندارد که بخواهیم به ائتلاف‌ها و اقدامات آنان توجهی داشته باشیم، اظهار داشت: از آنجایی که امروز  آمریکا طبل توخالی است و قابل اعتماد نیست،  این ائتلاف‌ها هم توخالی تر از گذشته است و نتیجه‌ای نخواهد داشت.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه تامین شود، خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه باید بدانند که آمریکا به دنبال منافع خودش در منطقه است و نمی‌تواند امنیت منطقه را ایجاد کند و امنیت منطقه صرفا توسط کشورهای منطقه تامین می‌شود.

نظر شما