شناسهٔ خبر: 156819 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

ایمنی بخش شرقی خط 7 مترو فراهم شد

مترو مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) گفت: دو ایستگاه در بخش شرقی خط ۷ مترو تهران شامل ایستگاه بسیج و میدان محمدیه بزودی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش «نماینده»، علی امام، مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) درباره خط 7 مترو در حاشیه بازدید از این خط اظهارداشت: بخش ساختمانی و تجهیزاتی مورد نیاز برای بهره برداری دو ایستگاه بسیج و محمدیه تکمیل شده است و 4 رام قطار جدید که در داخل کشور مونتاژ شده نیز به همراه این دو ایستگاه به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این خط دارای بیشترین ایستگاه‌های تقاطعی با شبکه متروی تهران است که این امر منجر به بهره وری بالای استفاده از شبکه متروی تهران خواهد شد.

گفتنی است، مراسم افتتاح به زودی با حضور شهردار تهران و تعدادی از مسؤؤلان و دست اندرکاران کشور انجام خواهدشد.

ایستگاه میدان محمدیه واقع در منطقه 12 تهران؛ یک ایستگاه تقاطعی است که ایستگاه خط ۱ آن سال 1380 افتتاح شده و به زودی ایستگاه خط ۷ نیز وارد مدار بهره برداری می‌شود.

لازم به ذکر است ایستگاه بسیج واقع در منطقه 14 تهران نیز دارای دو ورودی است که در تقاطع بزرگراه شهید محلاتی و بسیج واقع شده و با راه‌اندازی این ایستگاه، شهروندان ضمن استفاده از شبکه مترو ، به ایستگاه‌های اتوبوس BRT پایانه خاوران و دانشگاه علم و صنعت دسترسی خواهند داشت.

نظر شما