شناسهٔ خبر: 156783 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

امیدوارم اصولگرایان در انتخابات، به ائتلاف بزرگ دست یابند

بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: حزب متبوعش با همه احزاب و تشکل‌ها ارتباط دارد و امیدوار است اصولگرایان در انتخابات، به ائتلاف بزرگ دست یابند.

به گزارش «نماینده»، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب مؤتلفه‌ اسلامی در مراسم آئین بزرگداشت روز خبرنگار که عصر امروز در دفتر مرکزی این حزب برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز خبرنگار، به فعالیت‌های حزب متبوعش در عرصه سیاسی کشور اشاره کرد و گفت: مجمع عمومی حزب در آذرماه ۹۷ برگزار شد، در این دوره اعضای شورای مرکزی حدود ۳۵ نفر افزایش یافت و چهار نسل نیز در ترکیب شورای مرکزی حضور یافته‌اند.

وی افزود: مؤتلفه اسلامی تنها حزبی است که با اتحادیه احزاب اسلامی و احزاب مقاومت در فلسطین ارتباط دارد.

دبیرکل حزب مؤتلفه‌ اسلامی در ادامه با بیان اینکه همه سلایق سیاسی قابل احترام هستند، اظهار داشت: به شرط آنکه همه در چارچوب قانون و منویات رهبر معظم انقلاب فعالیت کنند، ما در مؤتلفه با همه شخصیت‌ها به ویژه جامعتین، ارتباط جدی داریم.

بادامچیان در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره اینکه آیا حزب مؤتلفه اسلامی در انتخابات ۹۸ با جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب) همکاری می‌کند یا نه؟ گفت: آنها هنوز به صورت رسمی اعلام نکرده‌اند که آیا جبهه یا حزب هستند؟ البته هر مجموعه‌ای حق دارد به صورت قانونی فعالیت کند و ما هم امیدواریم موازین قانونی برای این مجموعه طی شود تا بتوانند فعالیت کنند. آنچه روشن است، ما در مؤتلفه درباره انتخابات، با همه احزاب همسو تعامل داریم و امیدواریم بتوانیم نقش خود را در ائتلاف بزرگ و تشکیل مجلس «گام دوم» ایفا کنیم.

وی درباره اینکه آیا حزب متبوع شما برای انتخابات مجلس یازدهم، برنامه‌ای دارد؟ افزود: بله ما برنامه داریم. علاوه بر آن، در حال گفت‌وگو با جامعه روحانیت مبارز، دوستان آقای حدادعادل و سایر تشکل‌ها هستیم تا بتوانیم در انتخابات ۹۸، ائتلاف بزرگ را انجام دهیم؛ پیرامون مشارکت مردم در انتخابات هم فعلاً زود است که اظهارنظر کنیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه‌ اسلامی درباره عملکرد دولتِ اعتدال تأکید کرد: دولت، دولت حزبی نیست و متأسفانه دولت همه جریانات و مردم هم نیست؛ از این رو از همراهی همه مردم و احزاب برخوردار نیست و امیدواریم در دوره آینده دولت حزبی، قوی و منسجم، کشور را اداره کند.

بادامچیان با بیان اینکه باید همه با هم کار کنیم، گفت: سه دولت(اصلاحات، نهم و دهم و دولت اعتدال) یک طرفه عمل کردند در حالی که اگر دولت هم دولت یک حزب باشد در اصل دولت ملت است، آیا روزنامه ایران به عنوان ارگان رسمی دولت مال همه است یا یک طرفه عمل می کند؟

وی به تبیین مشکلات کنونی کشور پرداخت و اظهار داشت: به اعتقاد بنده، دولت نمی‌تواند از همه نیروهای کشور استفاده کند و این موضوع هم از دوره اصلاحات آغاز شد؛ مدیریت ناکارآمدی جناحی، مشکل دیگری است که باید به آن اشاره کرد. متأسفانه آنها (دولتمردان) نتوانسته‌اند اقدامی برای حوزه محیط‌زیست انجام دهند. سیاست‌های اشتباه نیز عامل دیگری است که باعث بروز مشکلات کنونی شده است و امیدوارم دولت این سیاست‌های خود را تغییر دهد و از مدیران قوی برای حل مشکلات استفاده کند.

بادامچیان تصریح کرد: متأسفانه مدیری حقوق‌های نجومی دریافت می‌کرد و یا فرد دیگر، برای معشوقه خود در سعادت‌آباد منزل تهیه می‌کند!

دبیرکل حزب مؤتلفه‌ اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره اینکه آیا اصولگرایان برای انتخابات ۹۸ آسیب‌شناسی کرده‌اند؟ گفت: آسیب‌شناسی را همه مجموعه‌ها انجام می‌دهند، خود شما در رسانه نیز موضوعات را آسیب‌شناسی می‌کنید. ما هم در مؤتلفه، آسیب‌شناسی‌هایی را انجام داده‌ایم. علاوه بر این موضوع، طراحی برای آینده هم امری مهم محسوب می‌شود.

وی درباره اینکه نظر حزب مؤتلفه‌ اسلامی در خصوص شورای وحدت چیست؟ اظهار داشت: ما از این شورا جدا نمی‌شویم به دلیل آنکه می‌خواهیم ائتلاف بزرگ را شروع کنیم اما عضو این گروه هم نیستیم ولی با این حال، با آنها تعامل داریم.

بادامچیان درباره اینکه شما دولت بازرگان را لیبرال می‌دانید، این در حالی است که برخی دیگر، حزب مؤتلفه را در حوزه اقتصاد، تشکلی لیبرالی معرفی می‌کنند، گفت: طرفداران میرحسین موسوی، ما را متهم به اقتصاد بازار و سرمایه‌داری کرده بودند؛ وضع ما را می‌بینید که چگونه است. من برای آقای نجفی به شدت متأسف شده‌ام. او جزو رفقای میرحسین است. همین فرد دیه میلیاردی پیشنهاد داده است؛ از کجا آورده!؟ آنها سرمایه‌دار شده‌اند.

دبیرکل حزب مؤتلفه‌ اسلامی همچنین در خصوص تحریم ظریف از سوی دولت آمریکا تأکید کرد: ما تحریمی که صورت گرفت را غلط می‌دانیم و آن را محکوم کرده‌ایم؛ این تحریم نشانگر بی‌تدبیری ترامپ است.

وی اضافه کرد: ما درباره برجام، نه مطلق منفی و نه مثبت نظر دادیم چرا که معتقدیم هر رویدادی که اتفاق می‌افتد، دارای نقاط مثبت و منفی است و باید آنها را با هم تحلیل کرد؛ به همین دلیل در مورد مذاکرات هسته‌ای هم هیچ‌وقت موضع تند پیرامون ظریف و دولت اتخاذ نکردیم چون معتقدیم فردی که با دشمن مذاکره می‌کند باید در داخل با حمایت مردم و دولت روبرو شود.

بادامچیان در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره اینکه آیا سیاست‌های مؤتلفه تغییر می‌کند یا نه؟ گفت: نظام ما نیاز به تحول دارد و این تحول در بیانیه گام دوم رهبر انقلاب آمده است. بر این اساس حزب مؤتلفه اسلامی تحول قابل توجهی در سیاست‌های خود انجام داده و می‌دهد.

دبیرکل حزب مؤتلفه‌ اسلامی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه چرا حزب مؤتلفه عضو شورای وحدت نیست؟ افزود: ما در جبهه پیروان خط امام و رهبری، عضو هستیم اما در شورای وحدت عضو نیستیم و فقط همفکری می‌کنیم و با دوستان در ارتباط و تعامل هستیم.

وی در خصوص محوریت جامعه روحانیت در انتخابات مجلس آینده نیز اظهار داشت: جامعه روحانیت در انتخابات، تصدی‌گری نمی‌کند. گروه‌ها زیر بار هم نمی روند اما زیر بار روحانیت می روند از این رو جامعه روحانیت، محور است.

بادامچیان درباره حذف چهار صفر از پول ملی که توسط دولت اعلام شده است، گفت: حذف چهار صفر از پول ملی، امر بنیادین در اقتصاد نیست؛ مشکل، مبانی اقتصاد است.

نظر شما