شناسهٔ خبر: 156226 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

خط و نشان ایران برای ترامپ

مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: برجام نه قابل تغییر است ، نه قابل مذاکره است و نه اجازه می‌دهد چیزی بدان افزوده و نه چیزی از آن کاسته شود.

  «نماینده» / حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور * درخصوص مصاحبه تحریف شده اینجانب توسط بعضی از رسانه های مغرض با تیترهای دروغ و خلاف واقع، ذکر نکاتی خالی از لطف نیست:

1 ) موضع شفاف و منتقدانه اینجانب از پیش از تولد موجود نامشروع و ناقص الخلقه‌ی برجام و مخالفت با مقوله منحوس مذاکره با آمریکا تاکنون بر کسانی که بنده را می‌شناسند پوشیده نیست.

2 ) ایران و 5+1 به درست یا غلط سال‌ها در جهت نیل به برجام مذاکره داشته اند.

3 ) ایران بارها با قاطعیت اعلام کرده است که: برجام نه قابل تغییر است ، نه قابل مذاکره است و نه اجازه می‌دهد چیزی بدان افزوده شود و نه چیزی از آن کاسته گردد.

4 ) در حالیکه ایران به تمامی تعهدات برجامی خود عمل کرده است ، آمریکا به سه منظور از برجام خارج گردید:

الف: فرار از اجرای تعهدات برجامی خود.

ب: جلوگیری از اجرای تعهدات دیگر اعضای 5+1 و در نتیجه جلوگیری از حقوق و  منافع ایران.

ج : اعمال فشار و تحریمهای بیشتر بر ملت شریف ایران.

6 ) اگر آمریکا بخواهد به برجام برگردد، با توجه به مطالب پیش گفته، چیزی برای مذاکره به غیر از اجرای کامل تعهداتش در برجام وجود ندارد که قابل مذاکره باشد، پس اگر بخواهد برگردد، که باید برگردد: 

اولا : باید کلیه تحریمهای بعد از خروجش از برجام را لغو کند، اعم از نفتی و بانکی و تحریمهای اعمالی علیه کلیه ی اشخاص حقوقی و حقیقی.

ثانیا: بعد از بازگشت به برجام باید تمامی تعهدات برجامی خود در جهت منافع جمهوری اسلامی ایران را اجراء نماید. 

حال باید پرسید:

از کجای منطوق و یا مفهوم گفته های من استقبال از مذاکرات با آمریکا برداشت میشود که بعضی از رسانه های مغرض و افراد مریض القلب و یا دوستان جو گیری که بدون تحقیق و حتی یک سوال از اینجانب ، چنین جو مسموم و کاذبی را به راه انداخته‌اند؟
یاایها الذین آمنوا ان جاءکم فاسق بنباء فتبینوا ان تصیبوا قوما بجهاله فتصبحوا علی ما فعلتم نادمین

سوره مبارکه حجرات آیه 6

 رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

نظر شما