شناسهٔ خبر: 156162 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

درخواست از آیت‌الله رئیسی برای معرفی افرادی انقلابی به‌عنوان حقوق‌دانان شورای نگهبان

آیت الله رئیسی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار معرفی افرادی کاملا انقلابی به عنوان حقوق دانان شورای نگهبان شد.

به گزارش «نماینده»، مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه تهران در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار معرفی افرادی کاملا انقلابی به عنوان حقوق دانان شورای نگهبان شد.

در متن این نامه خطاب به آیت‌الله رئیسی آمده است: همان گونه که مطلعید رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید بالایی درباره جایگاه شورای نگهبان دارند و برای مثال می‌فرمایند: شورای نگهبان تشکیلاتی است که اگر خوب باشد و درست کار کند، این نظام دیگر خطر انحراف از دین نخواهد داشت؛ فلذا شاهد هستیم ایشان در حالی که از افراد با نگاه‌ها و جهت گیری‌های مختلف در مجامعی نظیر شورای عالی انقلاب فرهنگی یا مجمع تشخیص مصلحت نظام استفاده می‌کنند، اما درباره فقهای معزز شورای نگهبان از ثابت قدم ترین، مطمئن‌ترین و انقلابی‌ترین فقیهان استفاده می‌کنند. اما متاسفانه این موضوع درباره برخی از حقوق دان‌های محترم شورای نگهبان صدق نمی‌کند.

استفاده از برخی افراد که با وجود حضور در شورای نگهبان، در لحظات حساس پاس گل به جریان تخریب کننده شورای نگهبان داده اند و با مصاحبه‌ها و لفاظی‌های خود به دست فتنه گران گزک داده اند؛ باعث نگرانی‌های عمیقی در این باره شده است. به خصوص که جریان انقلابی از شورای نگهبان انتظار دارد وقتی رهبری معظم انقلاب به صراحت از ممنوعیت مذاکره با آمریکا، لزوم نظارت استصوابی شورای نگهبان، خط قرمز بودن موضوع فتنه ۸۸، التزام به حجاب اجباری، شرط طهارت اقتصادی برای مسئولان و امثالهم سخن گفته اند؛ افرادی که معتقد به این اصول انقلاب و موارد حاکمیتی فوق نیستند یا شبهات سیاسی، اخلاقی و اقتصادی درباره آنان مطرح است؛ اجازه حضور و نامزدی در انتخابات نیابند تا زمینه رقابت بین صالحین برای انتخاب اصلح فراهم شود، اما این انتظار امت حزب الله از شورای نگهبان در مواردی تحقق نیافته است. این موضوع به اشکال دیگر درباره تایید و رد قوانین به خصوص درباره لوایح استعماری FATF یا قانون اجرای برجام نیز مطرح بود که شرح آن از موضوع این نامه به دور است.

جناب آقای رئیسی!

نقش شما به عنوان رئیس قوه قضائیه و فردی که نامزدین ۶ عضو حقوقدان شورای نگهبان را به مجلس معرفی می‌کند درباره اعتلای انقلابی شورای نگهبان، بسیار چشمگیر است. انتظار این است که حقوقدانان شورای نگهبان در آشنایی و پایبندی عملی به اصول و ارزش‌های انقلاب و منویات امامین انقلاب، در سطح فق‌های معزز شورای نگهبان باشند. امری که در نظر ما در تعدادی از حقوق دانان محترم شورای نگهبان مشاهده نمی‌شود و مدارک آن به پیوست به حضرتعالی تقدیم می‌گردد.

فلذا نهایتا از شما خواستاریم از فرصتی که در ماه جاری برای ترمیم و اعتلای انقلابی شورای نگهبان در اختیار دارید؛ به طور کامل استفاده نموده و افرادی کاملا انقلابی که شبهه‌ای درباره آنان وجود ندارد را به مجلس معرفی نمایید. قطعا عملکرد قاطع‌تر و انقلابی‌تر حقوقدانان شورای نگهبان موجب می‌شود قوانین کشور با دقت بیشتری با اصول قانون اساسی و سیاست‌های کلی نظام تطبیق داده شوند و مسئولان کشور در انتخابات‌ها از میان افراد پایبند به ارزش‌های انقلاب انتخاب شوند و در نتیجه کارآمدی، پویایی و کاهش پرونده‌های فساد را در سطح قوه قضائیه نیز شاهد باشیم.

در پایان توجه شما را به این سخن از رهبر انقلاب اسلامی درباره شورای نگهبان جلب می‌کنیم که می‌فرمایند: شورای نگهبان گوهر خالصی است که نباید اجازه داد پیرایه‌ها و جوانب پیرایه داری که به آن تمایل دارند و می‌خواهند به گونه‌ای خودشان را به آن نزدیک کنند، از خلوص این مجموعه بکاهند.

نظر شما