شناسهٔ خبر: 156032 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

برنامه‌های کمیسیون امنیت ملی مجلس برای بازدید از تأسیسات هسته‌ای

تاسیسات هسته ای// رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برنامه‌های این کمیسیون برای بازدید از تأسیسات هسته‌ای را تشریح کرد.

به گزارش «نماینده»، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم از دور جدید بازدید اعضای این کمیسیون از تأسیاست هسته‌ای خبر داد و گفت: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران گام‌های جدیدی برای کاهش تعهداتش ذیل برجام را آغاز و ضرب‌الاجل 60 روزه‌ای را برای اروپایی‌ها تعیین کرده است، بنابراین برنامه‌ریزی‌هایی برای بازدید از تأسیسات هسته‌ای نیز در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه بازدید از تأسیسات هسته‌ای جزو وظایف ذاتی کمیسیون امنیت ملی مجلس است، اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که در این کمیسیون انجام داده‌ایم، قرار است در دوره جدید ریاست کمیسیون امنیت ملی مجلس، بازدیدهایی را از تأسیسات هسته‌ای نطنز، فرود و نیز آب سنگین اراک داشته باشیم، البته بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: قرار است در بازدید از آب سنگین اراک، میزان تعهدات ایران در برجام و نیز کاهش تعهدات برجامی ایران مرتبط با این مجموعه را بررسی کرده و گزارشی از آن را به هیئت‌رئیسه مجلس ارائه کنیم.

ذوالنور در پایان خاطرنشان کرد: زمان دقیق بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از تأسیاست هسته‌ای مشخص نیست، اما به زودی این بازدیدها آغاز خواهد شد.

نظر شما