شناسهٔ خبر: 155690 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

انتقاد یک نماینده اصلاح‌طلب مجلس از عملکرد دولت در حوزه مسکن

مازنی یک نماینده عضو فراکسیون امید(اصلاح‌طلبان) مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف مدیریت تیم اقتصادی دولت و بانک مرکزی، گفت: اشتباهات دولت، نقدینگی را به سمت مسکن برده است.

به گزارش «نماینده»، احمد مازنی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 19 خرداد) پارلمان، در جریان بررسی گزارشی از طرح ملی مسکن، با اشاره به روند رو به رشد جمعیت و جا به جایی های گسترده در کشور، گفت: این موضوع منجر به بحران در حوزه مسکن شده است.

وی افزود: آیا دولت و وزارت راه در مورد بحران مسکن به روش علمی اقدامی انجام داده و اگر این طور است، باید گزارشی از عملکرد و دستاوردهای خود ارائه کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه باید از گذشته آسیب‌شناسی نسبت به وضع موجود در حوزه مسکن صورت گیرد، اظهار داشت:  موضوع مسکن، موضوع جدیدی در سطح دنیا نیست و باید از تجارب کشورهای دیگر در این حوزه استفاده می‌کردیم؛ اما متأسفانه در حال حاضر شاهد افزایش چند برابری قیمت مسکن در حوزه خرید و فروش، ساخت و اجاره هستیم و سؤال اینجاست که آیا این موضوع قابل پیشگیری نبود.

حجت‌الاسلام مازنی تأکید کرد: بافت‌های فرسوده باید مدیریت شود، منازل سیل‌زده و زلزله‌زده باید مقاوم‌سازی شوند و دولت باید برای آن برنامه داشته باشد.

عضو فراکسیون امید مجلس  در پایان با اشاره به ضعف مدیریت تیم اقتصادی دولت و بانک مرکزی، خاطرنشان کرد: اشتباهات دولت، نقدینگی را به سمت مسکن برده است.

نظر شما