شناسهٔ خبر: 155654 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان کوتاهی می‌شود

سید حسین نقوی حسینی در حاشیه بازدید از سایت «نماینده» نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: متاسفانه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در برخی جاها به فراموشی سپرده شده است و شاهد کوتاهی‌ها و اغماض‌هایی در این زمینه هستیم.

به گزارش «نماینده»،  سید حسین نقوی حسینی، درباره آخرین وضعیت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان، اظهار داشت: در ابتدا و بلافاصله پس از تصویب این قانون، اغلب دستگاه‌ها به صورت بسیار جدی این قانون را عملیاتی کردند و اقدامات بسیار خوبی هم برای اجرای کامل آن صورت گرفت.

وی ادامه داد: متأسفانه پس از مدتی اجرای این قانون در برخی جاها به فراموشی سپرده شد و شاهد کوتاهی، اغماض و چشم‌پوشی‌هایی در اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستیم.

نماینده مردم ورامین در مجلس درباره میزان بازدارندگی قانون منع به کارگیری بازنشستگان، گفت: این قانون به اندازه‌ای قاطع و محکم است که بر اساس آن باید با متخلفان برخورد اساسی شود.

نقوی‌حسینی افزود: البته ایرادات وارده در قانون منع به کارگیری بازنشستگان باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا دیگر کسی نتواند آن را دور بزند و از سوی دیگر باید مشخص شود که منشأ عدم اجرای این قانون، مدیران دستگاه‌ها هستند یا آنکه موانع دیگری وجود دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی و دیگر دستگاه‌های نظارتی باید بر حسن اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان که یکی از قوانین مهم مصوب مجلس شورای اسلامی است، نظارت کنند.

نظر شما