شناسهٔ خبر: 155623 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

بهمنی: ارز حاصل از صادرات باید به صورت کامل به کشور بازگردد

بهمنی/* عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: علت عدم تعادل بین منابع و مصارف ارزی و افزایش قیمت‌ها آن است که ارز حاصل از صادرات به صورت کامل به کشور بازنگشته است.

به گزارش «نماینده»،  درباره علل مشکلات اقتصادی کشور گفت: شاید تا حدودی تحریم‌ها در ایجاد مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم تأثیرگذار باشد اما همه بر این مسئله واقفند که بخش قابل توجهی از مشکلات کشور به علت ضعف مدیریت مسئولان است.

وی با بیان اینکه ضعف مدیریت مسئولان ناشی از عدم نظارت کامل آنان است، تصریح کرد: برای مثال علت بی‌ثباتی نرخ ارز آن است که باید بخش واردات و صادرات مدیریت شود به این معنا که کالاهای قاچاق، لوکس و تجملی وارد کشور نشود و ارز حاصل از صادرات به طور کامل به کشور بازگردد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: به گفته آقایان صرفاً ۲۰ تا ۳۰ درصد ارز حاصل از صادرات به کشور بازگشته است که نتیجه این مسئله عدم تعادل بین منابع و مصارف ارزی و افزایش قیمت‌ها و نابسامانی‌های اقتصادی است.

بهمنی با اشاره به اینکه یکی دیگر از علل اصلی مشکلات اقتصادی آن است که افراد بر اساس تجارب و تخصص خود در بخش‌های تجاری و اقتصادی به کار گرفته نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: باید هر کسی سر جای خودش بنشیند و تخصص و تجربه لازم برای آن کار را داشته باشد و جایگاه‌های حساس کشور محل آزمون و خطا نیست.

نظر شما