شناسهٔ خبر: 155393 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

راهکارهای یک عضو کمیسیون صنایع برای کاهش قیمت خودرو

خودروسازی عضو کمیسیون صنایع مجلس راه‌کارهای کاهش قیمت خودرو را تشریح کرد.

سیدمهدی مقدسی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در تشریح راه‌کارهای کاهش قیمت خودرو، گفت: یکی از راه‌کارهای کاهش قیمت خودرو این است که خودروسازها هزینه‌های تولید خودرو را کاهش دهند که با افزایش تولید می‌توان هزینه‌ها تولید را کاهش داد.

وی افزود: با توجه به اینکه در بخش تولید هزینه‌های ثابت مانده‌اند، اگر هر چه تعداد تولید خودرو افزایش یابد به طور منطقی هزینه تولید خودرو کاهش می‌یابد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: اقدام دیگر افزایش میزان تولید خودرو است تا با این کار عرضه و تقاضا در این بازار به تعادل برسد تا این امر سبب کاهش قیمت‌ها شود.

مقدسی تصریح کرد: کاهش هزینه‌های جانبی در صنعت خودرو نیز از جمله عواملی است که باعث کاهش هزینه‌های تولید و در نتیجه باعث پایین آمدن قیمت خودرو در بازارمی‌شود.

مقدسی خاطر نشان کرد: برخی از افراد و دلالان با باند بازی و ثبت قیمت خودرو در سایت‌ها سبب بالا رفتن غیر منطقی و آشفته کردن بازار خودرو می‌شوند، اضافه کرد: ضروریست تا دستگاه قضا و سایر دستگاه‌ها مانند پلیس فتا بر این امر نظارت و با کسانی که قیمت‌های جعلی برای خودروها اعلام می‌کنند برخورد کنند؛ که این هم می‌تواند تا حدودی جلوی افزایش قیمت‌ها و نابسامانی در بازار خودرو بگیرد.

نظر شما