شناسهٔ خبر: 155317 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

انتخابات مجلس در ۲۰۸ حوزه انتخابیه برگزار خواهد شد

سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در دوم اسفند ماه سال جاری، انتخابات در ۲۰۸ حوزه و با افزایش یک حوزه انتخابیه نسبت به دوره گذشته برگزار خواهد شد.

به گزارش «نماینده»  ، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: بر اساس قانون مصوب مجلس، در سال ۱۳۹۵ حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب به دو حوزه انتخابیه مستقل تقسیم شده است. به عبارت دیگر، حوزه انتخابیه جدیدی به نام حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب ایجاد گردید تا شمار حوزه‌های انتخابیه کشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی به ۲۰۸ حوزه برسد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا به تعداد نمایندگان مجلس اضافه می‌شود یا خیر، اظهار داشت: بر اساس اصل ۶۴ قانون اساسی هر ده سال یکبار با در نظر گرفتن عوامل انسانی، سیاسی، جغرافیایی و نظایر آن‌ها، امکان افزوده‌شدن حداکثر بیست نماینده به تعداد نمایندگان موجود وجود دارد که بیست سال پیش برای آخرین‌بار این اتفاق افتاد و بیست نماینده به تعداد کرسی‌های مجلس اضافه شده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: اکنون نیز طرح افزایش حوزه‌های انتخابیه و تعداد نمایندگان مربوط به آن در دستورکار مجلس قرار دارد ولی هنوز به سرانجام نرسیده است.

نظر شما