شناسهٔ خبر: 155298 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ

حدادعادل در مراسم افطاری ریاست جمهوری خطاب به روحانی:

مساله اصلی گرانی و بیکاری است/ مردم از دولت مدیریت و جدیت می خواهند

حدادعادل غلامعلی حدادعادل گفت: مساله اصلی مردم، گرانی و بیکاری است نه شنیدن یا نشنیدن آواز یک خواننده که آن هم به آسانی در دسترس همه هست و مشکلی از این جهت وجود ندارد.

به گزارش «نماینده»، غلامعلی حدادعادل یکی از شخصیت های سیاسی حاضر در مراسم افطاری رئیس جمهور با احزاب و شخصیت های سیاسی طی سخنانی خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور اظهارداشت:  ما در انتخابات از شما حمایت نکردیم و مدعی رای دادن به شما نبوده ایم و البته سهمی هم نخواسته و نمی خواهیم و از این بابت گله ای نداریم؛ رهبر انقلاب یک بار مثالی زدند و فرمودند در مسابقات داخلی ممکن است عده ای طرفدار تیمی و عده ای طرفدار تیم دیگر باشند ولی وقتی تیم ملی با تیم خارجی مسابقه می دهد همگی تیم ملی را جدا از اختلافات داخلی تشویق و حمایت می کنند، امروز هم ما به همان دلیل آماده ایم تا دولت را مانند گذشته در برابر فشار خارجی حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: در طول ٤٠ سال اخیر معلوم شده است که افراد دو دسته اند یک دسته کسانی که خود را برای انقلاب می خواهند و دسته ای دیگر که انقلاب را برای خود میخواهند. نسبت کمّی این مطلب بر من معلوم نیست اما این تمایز واقعیت دارد پیروزی انقلاب مرهون فداکاری دسته اول بودو جنگ را هم عمدتا همین دسته اداره کردند و سختی آن را تحمل نمودند امروز وضع ما از زمان جنگ بدتر نیست ما می توانیم با نیروی همین مردم از این مرحله هم عبور کنیم به شرطی که به خواسته آنان توجه شود به قول حافظ "نگاه دار سر رشته تا نگه دارد"

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب افزود: این مردم دغدغه دینی دارند و می خواهند شعائر دینی محترم شمرده شود و از بی بند و باری و بی اخلاقی به شدت ناراحتند و از دولت هم انتظار دارند مدافع ارزش ها باشد مطلب دیگر آنکه باید جناح ها از زخم زبان به یکدیگر و تهمت زدن خودداری کنند، هنوز هم روزنامه های اصلاح طلب با برچسب دلواپسان از ما یاد می کنند در حالی که همه امروز دلواپس و نگرانند، این برچسب یک مصرف انتخاباتی داشت که امروز تاریخ مصرف آن تمام شده است.

حدادعادل خطاب به روحانی و هیات دولت گفت: مساله اصلی مردم گرانی و بیکاری است نه شنیدن یا نشنیدن آواز یک خواننده که آن هم به آسانی در دسترس همه هست و مشکلی از این جهت وجود ندارد.

وی تاکید کرد: مردم از دولت مدیریت و جدیت می خواهند. توصیه ما این است که تصمیمات مرتبط با اقتصاد با حضور معتمدین اصناف و فعالان قابل اعتماد اقتصادی گرفته شود تا همه جانبه باشد نه اینکه در اتاقی کارشناسان اداری تصمیم بگیرند و پس از اجرا متوجه شوند گوشه ای را دیده و گوشه ای را ندیده اند.
وی در پایان در باب مذاکره با آمریکا اظهار داشت: ما مخالفیم و فقط به ذکر روایتی اکتفا می کنم و آن اینکه مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود.

نظر شما