شناسهٔ خبر: 155269 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

دولت لایحه رتبه‌بندی معلمان را به مجلس ارائه کند

معلمان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دولت باید هرچه سریعتر لایحه رتبه‌بندی معلمان را به مجلس ارائه کند، گفت: اگر این اتفاق رخ ندهد نمایندگان خودشان در این زمینه طرحی را آماده خواهند کرد.

به گزارش «نماینده»، داود محمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه دولت باید هرچه سریعتر لایحه رتبه‌بندی معلمان را به مجلس ارائه کند، گفت: اگر این اتفاق رخ ندهد قطعاً اعضای کمیسیون طرحی را تدوین و به مجلس ارائه خواهند کرد.

وی با تاکید براینکه دولت باید هرچه سریعتر بحث رتبه‌بندی معلمان را تعیین تکلیف کند، ادامه داد: دولت برای بحث رتبه‌بندی حدود 2 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است که امیدواریم این رقم هرچه زودتر تخصیص پیدا کند تا شاهد آغاز روند رتبه‌بندی در میان معلمان باشیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه تمامی معلمان کشور باید تحت پوشش رتبه‌بندی قرار گیرند، افزود: بیش از یک میلیون معلم در کشور وجود دارد که امیداواریم با رتبه‌بندی شاهد افزایش معقول حقوق آنها باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: معلمان حتماً باید براساس شایستگی‌ها، صلاحیت‌ها، توانمندی علمی و کارایی‌ که خواهند داشت رتبه‌بندی شوند.

نظر شما