شناسهٔ خبر: 155243 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

حناچی: مسئولان حاکمیتی‌بودن مترو را بپذیرند، تمام مشکلات حل می‌شود

حناچی شهردار تهران با اشاره به مشکلات مالی شرکت واگن‌سازی تهران و بدهی شهرداری به این شرکت گفت: در صورتی که مقامات بپذیرند مترو موضوعی حاکمیتی است، تمام مشکلات حل می‌شود.

به گزارش «نماینده» ، صبح امروز پیروز حناچی شهردار تهران، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران، سیدحسن رسولی و شهربانو امانی از اعضای شورای شهر تهران  از کارخانه واگن سازی تهران بازدید کردند.

حناچی در جمع مدیران این کارخانه با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: همه ما یک هدف مشترک داریم و آن افزایش تعداد سفرهای مترو از 2 میلیون به 7 میلیون سفر است. برای نیل به این هدف نیز باید حداکثر توان موجود در زیرساخت‌ها را فعال کنیم.

وی با تاکید بر لزوم اضافه شدن ٢ هزار واگن مترو به تعداد واگن‌های موجود، عنوان کرد: تلاش‌های شرکت واگن سازی برای تامین واگن‌های مترو قابل تقدیر است. درخواست من این است که تمام توان خود را برای بالا بردن ظرفیت این کارخانه به کار ببرید و شهرداری هم تلاش می‌کند مشکل بدهی و مسائل مالی شرکت واگن سازی را برطرف کند. زمانی که چنین ظرفیت‌هایی در کشور وجود دارد، باید از آن‌ها بیشترین بهره را ببریم.

حناچی با اشاره به نامگذاری سال ٩٨ به عنوان «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری گفت: امسال فرصتی است که فعال‌تر عمل کنیم و خوب است مقامات عالی کشور نیز از کارخانه واگن سازی بازدید کنند تا ارزش کار را بیشتر درک کرده و همت کنند مشکلات برطرف شود.

شهردار تهران به برخی مسائل مالی شرکت واگن سازی تهران از جمله بدهی‌های شهرداری به این شرکت اشاره و تصریح کرد: در صورتی که مقامات بپذیرند مترو موضوعی حاکمیتی است، تمام مشکلات حل خواهد شد.

نظر شما