شناسهٔ خبر: 154592 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

حاجی‌دلیگانی:

وزرای کشور، نیرو و راه دیروز در تهران بودند و به مجلس نیامدند

حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در حالی به مجلس عنوان کرد که وزرای کشور، راه و نیرو در مناطق سیل‌زده هستند و نمی‌توانند به مجلس بیایند که این وزرا در ساعت کار صحن مجلس در تهران بودند و آقایان به مجلس دروغ گفتند و دولت با این کار خود کلاه بزرگی را بر سر مجلس و بر سر مردم مناطق سیل زده گذاشت.

به گزارش «نماینده»، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخار در مجلس شورای اسلامی، گفت: دیروز شان مجلس زیر سؤال رفت و دولت کلاه بزرگی را بر سر مجلس گذاشت که البته نه بر سر مجلس بلکه این کلاه بزرگ را بر سر ملت ایران و بر سر تمام آسیب‌دیدگان از سیل اخیر در کشور گذاشت.

وی افزود: موضوع از این قرار است که دیروز بنا بود وزرای کشور، نیرو و شهرسازی در مجلس حضور پیدا کنند و با حضور این وزرا مسئله سیل اخیر و آسیب‌های آن و نقاط ضعف و قوت در خدمت‌رسانی و جبران خسارت‌ها  مورد بحث و بررسی قرار گیرد اما حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور رسما نامه نوشت این وزرا در تهران نیستند و در مناطق سیل‌زده حضور دارند اما طبق بررسی‌هایی که ما انجام داده‌ایم هر سه وزیر روز گذشته در زمانی که جلسه مجلس دایر بوده در تهران به سر می‌بردند و رسما آنها دروغ گفتند.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:‌ به اعتقاد ما در این باره جایگاه مجلس زیر سؤال رفته و اشکال اصلی هم به هیأت رئیسه مجلس بازمی‌گردد، مسئولیت برای حفظ شان مجلس را دارد اما متاسفانه از عهده این مسئولیت برنمی‌آید.

حاجی‌دلیگانی در پایان خاطرنشان کرد: به فرض اگر وزرا هم نبودند آقای رئیس‌جمهور و معاون اول که در تهران به سر می‌بردند آیا حضور در قشم و خوشگذرانی واجب‌تر است یا حضور سه ساعته در مجلس؟ چطور آقای رئیس‌جمهور حاضرند چند روز در قشم بمانند اما نمی‌توانستند سه ساعت در مجلس بیایند و نظرات نمایندگان را در خصوص مسائل سیل بشنوند؟ این واقعا وهن مجلس است و ما خواهان تجدید نظر در نوع اداره مجلس توسط هیأت رئیسه هستیم و خواستار جبران توهینی هستیم که در این خصوص به مجلس شده است.

نظر شما