شناسهٔ خبر: 154508 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

افتتاح اولین ایستگاه مترو در منطقه ۱۵ تهران

مترو شهرداری منطقه ۱۵ با اعلام خبر افتتاح ایستگاه مترو بعثت گفت: برای اولین بار در طول تاریخ صنعت مترو تهران، مترو به منطقه ۱۵ رسید.

به گزارش «نماینده»، محمدی، با بیان اینکه به زودی بخشی از خط ۶ مترو که ۳۲ کیلومتر است، افتتاح می‌شود، گفت: طی روزهای آینده حدفاصل دولت آباد به میدان شهدا به طول ٩ کیلومتر چاه می‌شود.

وی گفت: برای اولین بار در تاریخ صنعت مترو تهران قرار است که ایستگاه بعثت که در منطقه ۱۵ قرار دارد نیز در این افتتاحیه مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه خط ۶ مترو یکی از استانداردترین خطوط مترو است که توانسته جوایز بین المللی را نیز کسب کند، گفت: ایستگاه بعثت از جنوب و شمال دارای دسترسی است، اما فعلاً در فاز اول نیمه جنوبی آن افتتاح می‌شود.

شهردار منطقه ۱۵ با بیان اینکه سعی داریم پهلوگاهی نیز تعبیه کنیم تا مردم محلات مسعودیه، افسریه و مشیریه نیز از طریق ایستگاه بعثت به خط مترو وصل شوند، گفت: البته در خط ۶ مترو که طولانی‌ترین خط مترو خاورمیانه است که جنوب شهر را به شمال غرب شهر متصل می‌کند، دو ایستگاه دیگر در کیانشهر و ۱۷ شهریور نیز در منطقه ۱۵ افتتاح شود که البته این مهم در فازهای بعدی امکان پذیر خواهد بود.

نظر شما