شناسهٔ خبر: 154352 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

نامه فلاحت‌پیشه به دبیرکل سازمان ملل مبنی بر اقدام آمریکا جهت انتقال تروریست‌ها به افغانستان

فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و روسای کمیسیون‌های امنیت پارلمان‌های مختلف مبنی بر هشدار نسبت به انتقال تروریست‌های داعشی به افغانستان توسط آمریکا خبر داد.

به گزارش «نماینده»، حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در نامه ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به انتقال بازماندگان نیروهای داعش در سوریه و عراق به افغانستان توسط آمریکا هشدار داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در این زمینه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران اطلاعات واقعی در زمینه تغییر جغرافیایی تروریست‌های تکفیری با حمایت آمریکا دارد که می‌تواند جزئیات آن را در اختیار مجامع بین‌المللی به خصوص سازمان ملل قرار دهد تا با توجه به وظیفه ذاتی سازمان ملل مبنی بر پیشگیری، اقدامات لازم را انجام دهد.

فلاحت‌پیشه این نامه را برای رؤسای کمیسیون‌های امنیت ملی پارلمان‌های کشورهای مختلف ارسال خواهد کرد تا آن‌ها را نیز نسبت به این موضوع مطلع سازد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این نامه تحت عنوان یک توئیت در فضای مجازی نیز به اطلاع عموم می‌رسد.

براساس این گزارش، فلاحت پیشه در توئیتی گفته است:

در نامه‌ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل متحد جناب گوترش از او به عنوان دیپلمات اول دنیا خواسته‌ایم در خصوص اخبار واقعی انتقال تروریست‌های داعش از سوریه و عراق به افغانستان برای مردم دنیا روشنگری کند.

متن نامه حشمت‌الله فلاحت‌پیشه به دبیرکل سازمان ملل به شرح زیر است:


 به نام خدا

جناب آقای گوترش،دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

با سلام و احترام
اینجانب به نمایندگی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،مراتب سپاس خود را از تلاشهای شما در مقابله با تروریسم اعلام نموده و در عین حال نسبت به تغییر جغرافیای سیاسی تروریسم سلفی هشدار می‌دهم.

طبق اخبار و اطلاعات واقعی و بی طرفانه دولت ایالات متحده آمریکا و برخی از دولت های منطقه غرب آسیا که با تروریسم سلفی رابطه سنتی دارند،در حال انتقال تروریست ها و به ویژه رهبران شکست خورده آنها از سوریه و عراق به افغانستان هستند.

با توجه به وظیفه ذاتی جنابعالی و سازمان ملل متحد،انتظار می رود به عنوان یک اقدام پیشگیرانه با تدابیری همچون تشکیل کمیته حقیقت یاب یا تعریف مأموریت ویژه در این رابطه روشنگری نموده و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهید.

با سپاس
حشمت الله فلاحت پیشه
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران.

نظر شما