شناسهٔ خبر: 154259 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

جلیلی در نماز جمعه:حرکت انقلاب در گام دوم حداقلی نیست

جلیلی/2 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قرار نیست در روند انقلاب در گام دوم، به حداقل‌ها نگاه کنیم، گفت: تفکر انقلابی به قله‌ها نگاه می‌کند.

به گزارش «نماینده»،  سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ظهر امروز (جمعه) در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران اظهار کرد: در آستانه گام دوم انقلاب اسلامی و در ایام مبارک رجب و در آستانه ولادت مولیالموحدین امیر المومنین (ع) هستیم. امروز همه جهان اذعان دارند ملت ایران با اجابت دعوت خدا و پیامبر (ص) ۴۰ سال پرافتخار را پشت سر گذاشته است.

وی با بیان اینکه ملت ایران با پیروی از خداوند و اجابت دعوت او، یک حیات جدید را یافته اند، گفت: دشمنان انقلاب شواهد بسیاری را برای پیشرفت‌های ایران مشاهده می‌کنند.

جلیلی با اشاره به اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره هزینه‌های هنگفت در عراق و سوریه و نتیجه نگرفتن از این هزینه‌ها اظهار داشت: دشمنان انقلاب ۷ هزار میلیارد دلار برای پیشبرد اهدافشان در منطقه هزینه می‌کنند اما بعد از همه آن لشکرکشی‌ها نتیجه آن می‌شود که رئیس رژیم آمریکا وقتی می‌خواهد به کشور عراق سفر کند باید شبانه برود و برگردد و هیچ دستاوردی نداشته باشد و کسی از او استقبال نکند. آنها می‌بینند که امروز اقتدار ملت ایران چیست و با چه قدرت و اقتداری روابط دو ملت ایران و عراق شکل گرفته است.

وی ادامه داد: ملت ما با اجابت دعوت خدا و پیامبر (ص)، حرکتی را با اقتدار و صلابت شروع کرده و امروز می‌خواهد گام دوم و ۴۰ سال دوم را آغاز کند.

جلیلی گفت: بسیاری از من می‌پرسند که برای آینده چه باید انجام داد؟ اینکه رهبر معظم انقلاب در یک بیانیه تفصیلی گام دوم انقلاب را تشریح و افق آینده را به ما نشان می‌دهد به دلیل این است که من و شما و همه آحاد ملت باید نقش خود را در گام دوم انقلاب اسلامی بدانیم و قبل از اینکه هر کدام از ما برای دیگری بخواهیم نقش تعریف کنیدسوالی مهمی باید از خود بپرسیم که در گام دوم انقلاب، خود ما چه نقشی داریم؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در گام دوم انقلاب قرار نیست که به حداقل‌ها اکتفا کنیم. اقتضا و ویژگی انقلاب و تفکر انقلابی این است که به قله‌ها نگاه می‌کند و رهبر معظم انقلاب در همین بیانیه گام دوم، صحبت از جهش و ارتقا به آن جایگاه شایسته انقلاب می‌کنند و می‌فرمایند ما باید به آن قله برسیم. ما کارهای بزرگی را انجام دادیم اما نباید به حداقل‌ها راضی باشیم بلکه باید به پیشرفت‌های بسیار فکر کنیم.

وی افزود: ما باید بدانیم موفقیت‌هایی را که تاکنون داشته ایم به چه دلیل بوده است و انقلاب ما چگونه پیروز شد. انقلاب ما بر این مبنا پیروز شد که مردم خودشان را در آن شریک دانستند و در آن نقش آفریدند. در دفاع مقدس به خاطر اینکه برای مردم بستری فراهم شد و آمدند و نقش آفرینی کردند توانستیم در برابر دنیا بایستیم و آن پیروزی‌های بزرگ شکل گرفت.

جلیلی گفت: یکی از تفاوت‌های اندیشه اسلام با سایر اندیشه‌ها این است که اگر در هر اندیشه‌ای وظایفی برای مسئولان و کارگزاران جامعه مشخص شده است اما در اندیشه اسلام برای مردم نیز نقش‌های ویژه ای تعریف شده است و مردم و دولتمردان باید مشترکا به وظایف خود عمل کنند. اگر در دفاع مقدس آن پیروزی‌ها و موفقیت‌ها بدست آوردیم به آن دلیل بود که آحاد مردم در این حرکت عظیم با مسئولان همراه بودند و آن حماسه‌ها آفریده شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: هر کسی دغدغه انقلاب اسلامی دارد در گام دوم انقلاب باید متناسب با وسع خودش اهداف انقلاب را دنبال کند و قدم به قدم ببیند که در مسیر انقلاب چه می‌گذرد و در وسعخودش چه نقشی را می‌تواند داشته باشد. البته دولتمردان نیز باید فرصت همراهی و همکاری مردم با انقلاب را فراهم کنند. آنها باید بدانند که حضور مردم در صحنه برای آنها یک فرصت است.

ادامه دارد…

نظر شما