شناسهٔ خبر: 154170 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

فتاح: مناطق زلزله زده کرمانشاه، اولویت کمیته امداد در سال ۹۸

فتاح رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه وضعیت رسیدگی به مناطق زلزله زده کرمانشاه و مردم این منطقه در اولویت ما در سال ۹۸ است، گفت: احداث و واگذاری ۵۲۰۰ واحد مسکونی در سه مرحله انجام شده است.

به گزارش«نماینده»، پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد در دیدار با استاندار کرمانشاه و رئیس ستاد مدیریت بازار کشور گفت: ۵۲۰۰ واحد مسکونی در استان کرمانشاه برای مددجویان احداث شده است که اکثر این واحدها متعلق به زنان سرپرست خانوار است.

وی افزود: در سه مرحله واحدهای مسکونی به مناطق زلزله زده کرمانشاه اختصاص پیدا کرده است که در مرحله اول ۱۵۰۰ واحد، مرحله دوم ۲۵۰۰ و در مرحله سوم نیز ۲۷۰۰ واحد مسکونی احداث و واگذار شده است.

فتاح خاطرنشان کرد: احداث و بازسازی واحدهای مسکونی تا نیمه دوم سال آینده به طور کلی به پایان می‌رسد و در این خصوص رکورددار هستیم.

رئیس کمیته امداد ضمن تشکر از استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه نباید از اولویت بیفتد و نباید اینگونه باشد که فقط در هنگام زلزله به فکر مناطق بیفتیم بلکه باید از نظر روحی و روانی نیز اقدامات ویژه‌ای در این منطقه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ کرمانشاه در اولویت کمیته امداد است، تصریح کرد: کار ما تازه شروع است و اینکه فقط خانه بسازیم نیست. بلکه باید کاری کنیم تا زندگی عادی مردم جریان پیدا کند.

فتاح تأکید کرد: کار اصلی ما پیش روست و اقدامات مثبتی در سال آینده انجام خواهیم داد.

نظر شما