شناسهٔ خبر: 154139 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

آقاپور: موضوع وجدان اخلاقی در بیانیه مقام رهبری در حوزه آموزش عملیاتی شود

آقاپور2 یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در حوزه آموزش موضوعات شعور معنوی و اخلاق کاربردی که در بیانیه مقام معظم رهبری مورد توجه است، باید عملیاتی شود.

به گزارش «نماینده» معصومه آقاپور علیشاهی، با اشاره به دو مبحث رشد شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه که در بیانیه اخیر مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: شعور معنوی همان نبوغ سیاسی جامعه است که این نبوغ با حوزه اقتصادی ما همخوانی ندارد و این خود موجب نارضایتی جامعه شده است، باید تلاش کنیم فعالیت اقتصادی را افزایش دهیم و رابطه میان اقتصاد و نبوغ سیاسی را همسان کنیم.

وی افزود: یکی از مباحثی که در کشور و در جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و رعایت شود بحث اخلاق اجتماعی و وجدان اخلاقی است، این موضوع را در جامعه همه بر اساس تجربه می‌آموزند، این درحالی است که در کشورهای جهان این‌کار اینگونه انجام نمی شود، تمام کشورها در شرایط فعلی در این خصوص قواعد تعامل را مورد توجه قرار می‌دهند، تمام این قواعد تعامل در دین اسلام هم مورد توجه است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: ما باید در آموزش و پرورش این موضوع را مورد اهتمام قرار دهیم، در دوره کارشناسی دانشگاه ما در این حوزه فقط یک درس دو واحدی اخلاق کاربردی داریم، در حوزه آموزش موضوعات شعور معنوی و اخلاق کاربردی که در بیانیه مقام معظم رهبری مورد توجه است باید عملیاتی شود. اگر ولایتمدار هستیم به ولایتمداری عمل کنیم، همه باید در شرایط فعلی کاری کنند که منشاء اثر باشند.

نظر شما