شناسهٔ خبر: 153578 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

هدف FATF و لوایح آن، ناکار آمد ساختن نظامِ دور زدن تحریم هاست

سردار وحیدی// سردار وحیدی گفت: عضویت در کنوانسیون هایی مثل FATF نوعی پوشش برای سلطه و تامین اهداف سیاسی و امنیتی برخی کشور هاست.

به گزارش «نماینده» سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی، درباره FATF و ساختار آن اظهار کرد: این سیستم بخشی از نظام سلطه جهانی آمریکا و برخی کشورهای غربی است. هدف از ایجاد این سیستم، کنترل مستقل بر کشورها خارج از چارچوب سازمان ملل است؛  FATF در واقع یک نظام امنیتی، سیاسی و اطلاعاتی است و در پوشش سیستمی اقتصادی عمل می‌کند.

وی افزود: آمریکا که مدعی ایجاد این سیستم برای مبارزه با پولشویی است، خود درگیر یکی از شدیدترین انواع پولشویی در دنیا است. بخش زیادی از این پولشویی نیز در اروپا رخ می‌دهد. این کشورها در حالی مدعی مبارزه با پولشویی هستند که خود دچار شدیدترین نوع این پولشویی‌ها هستند.

سردار وحیدی درباره ماهیت FATF عنوان کرد: در بحث تامین مالی تروریسم، رژیم صهیونیستی که آشکارا به ترور می‌پردازد و از بیان آن هیچ ابایی ندارد و کشوری تروریست مانند عربستان با قضیه ترور خاشقجی هم اکنون عضو FATF هستند. بنابر این عضویت در این کنوانسیون‌ها در واقع یک نوع پوشش برای سلطه و تامین اهداف سیاسی و امنیتی خود و ناکارآمد ساختن نظام دورزدن تحریم‌ها محسوب می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: ما باید به طور صریح و روشن به دنیا بگوییم که به هیچ کدام از تحریم‌ها و قواعد آن‌ها که مانع از دورزدن تحریم‌ها و تامین منافع ملت ما شود، عمل نخواهیم کرد و به افراد دیگر هم این اجازه را نخواهیم داد. هیچ کسی نمی‌تواند برخلاف منافع ملت ایران به قواعد خودساخته آمریکایی‌ها که برای از پای درآوردن ملت ما ایجاد شده، تن دهد. هدف این قوانین کنترل ملت هاست و امروز معیشت و اقتصاد ملت ما را مورد هدف قرارداده است.
وی درباره بررسی این لوایح در مجمع تشخیص مصلحت نظام، تاکید کرد: FATF در مجمع مورد بحث قرار نگرفته و موارد مورد بحث، دو کنوانسیونی است که مسائل مربوط به آن‌ها بخشی از سازوکارهای به کار گرفته شده از سوی FATF است.

برچسب‌ها:

نظر شما