شناسهٔ خبر: 153563 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

ذخیره ۴۰هزارتن مرکبات برای تامین نیاز بازار شب عید

میوه/1 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بنا بر گزارشهای دریافتی دولت میزان ۴۰ هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش «نماینده» شمس اله شریعت نژاد عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، در خصوص ذخیره سازی میوه شب عید، گفت: در سال جاری دولت تلاش کرده تا ۴۰ هزار تن مرکبات را با سقف قیمتی ۳ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری کند.

مرکبات شب عید با حداقل قیمت ۲ هزار و ۸۰۰ تومان خریداری شد

نماینده مردم رامسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حداقل مبلغ پرداختی برای خرید مرکبات به منظور ذخیره سازی شب عید ۲ هزار و ۸۰۰ است، تصریح کرد: تعاونی روستایی استان‌ها مامور شده‌اند تا میوه مورد نیاز  شب عید را ذخیره سازی کنند، در کنار مرکبات سیب نیز ذخیره شده است.

صادرات مرکبات وضعیت مطلوبی دارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال جاری باتوجه به اینکه فضای صادراتی کشور مهیا بوده کشاورزان از جمله باغداران مرکبات وضعیت مطلوبی دارند،  ادامه داد: در فصل برداشت قیمت مرکبات وضعیت مناسبی نداشت اما در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش قیمت بودیم، در حال حاضر قیمت مرکبات برای تولیدکننده و صادرکننده صرفه اقتصادی دارد.

۴۰ هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید ذخیره شد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دولت در فصل برداشت و زمانی‌که قیمت محصولات مناسب بود اقدام به خرید به منظور ذخیره سازی مرکبات شب عید کرد، خاطرنشان کرد: بنا بر گزارش‌های دریافتی دولت میزان ۴۰ هزار تن مرکبات مورد نیاز شب عید را ذخیره کرده و از این نظر جای نکرانی وجود ندارد. /

نظر شما