شناسهٔ خبر: 153438 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

وزیر صمت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد:

تنها هدف وزارت صنایع، پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جنگ اقتصادی

رحمانی رحمانی با بیان این که من با مشکلات مربوط به حوزه صنایع زندگی می‌کنم، گفت: تا زمانی که به عنوان وزیر صنایع مسئولیت دارم، هیچ کاری جز رفع نیاز صنایع نخواهم داشت.

به گزارش «نماینده» رضا رحمانی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد که با حضور فعالان اقتصادی برگزار شد، با بیان این که مسئولان و دست‌اندرکاران از وقت به بهترین شکل ممکن استفاده کنند، اظهار کرد: مسئولان استانی باید با تهیه بانک اطلاعاتی، مشکلات و دغدغه‌های مربوط به صنایع را احصا و نسبت به رفع بیش از پیش آنها با کمک مسئولان وزارت صنایع اقدام کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به این ما باید باور کنیم که ایران مورد تهاجم اقتصادی است، گفت: متأسفانه به دلیل حساسیت شرایط ما نمی‌توانیم بسیاری از اقدامات در دستور کار خود را اعلام کنیم.

وی پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جنگ اقتصادی را تنها هدف وزارت صنایع دانست و بیان کرد: وزارت صنایع با تأسی از بیانات مقام معظم رهبری حفظ شرایط موجود تولید، اولویت جدی وزارت صنایع است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت همکاری بیش از پیش نظام بانکی از واحدهای صنعتی و تولیدی، تصریح کرد: مسئول شعب بانک‌های عامل باید با تمام قوا و توان از واحدهایی که در حال تولید هستند حمایت کنند.

وزیر صنایع با بیان اینکه در شرایط کنونی انتظار ما از واحدهای نساجی بیشتر است، گفت: در حال حاضر واردات ۱۳۰۰ قلم کالا که عمدتاً پوشاک و لوازم خانگی هستند در کشور انجام شده است.

رحمانی بزرگترین سرمایه استان یزد را نمایندگان پیگیر دانست و بیان کرد: دو مرحله معادن به استان یزد تفویض شده است.

وی با بیان این که در وزارت صنایع سه واحد صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: ستاد تسهیل وزارت صنابع به استان یزد تفویض شده است.

این مسئول با اشاره به جهت‌گیری جدید وزارت صنایع در بحث معادن، تأکید کرد: از این پس گردش مالی معادن باید در مناطق همجوار انجام شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که مسئولان استانی باید با تدابیر داخلی نسبت به تنظیم بازار اقدام کنند، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مدیران ارشد استان می‌توانند با گرانی‌های موجود مقابله کنند.

نظر شما