شناسهٔ خبر: 153265 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ

نامه رئیس کمیسیون بهداشت به روحانی+تصویر نامه

شهریاری حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت در انتقاد به عملکرد رئیس جمهور نامه ای به وی نوشت.

به گزارش «نماینده» متن نامه حسینعلی شهریاری به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهور
سلام علیکم
با احترام، در کمال بهت و ناباوری شاهد آنیم که هر مسئول و در هر رده از صدر تا ذیل، روز به روز پله های نزول تدریجی را در متانت گفتاری و رفتاری از خود نمایش می دهند. امروز تقاضا این است که مانند دولت نهم، چند روزی کار را تعطیل کنید، اما نه برای قهر، بلکه برای فراهم آمدن فرصتی که از مشاورین خود بخواهید، مجموعه ای از سخنان و اظهار نظرهای شما را از ابتدا تا کنون برای شنیدن دوباره، بازخوانی کنند. بی تردید اگر منصف باشید، حیرت خواهید کرد و از بسیاری بیانات خود شرمنده خواهید شد. از خود بپرسید، آیا در آستانه دهه فجر، برازنده شماست که با کلام خود در صدد ایجاد تفرقه بین مردم و صنوف مختلف باشید، در حالیکه در آن دوران بارها از مرحوم حضرت امام (ره)، کلمه «وحدت» را شنیده بودیم.

از شما و از بسیاری امثال شما می پرسیم، این چه رسمی ست که مسوولین عالی رتبه خود را مقید نمی دانند که در باب هر موضوعی اظهار نظر نکنند. این آفت از ملوک به جان ملت افتاده، و درد و دریغ که در نهایت احترام برای همه مشاغل و پیشه های شریف، مزایا و معایب فلان سیاست خارجی یا کاربری انرژی هسته ای را از مردم کوچه و بازار میپرسیم، و قشر تحصیل کرده به ویژه جامعه فرهیخته پزشکی را که برای پرورش او هزینه ها شده است، به اموری توصیه میکنیم که با اندکی سواد هم قابل انجام است.

از چنین دیدگاهی است که میتوان انتظار داشت، یک سرباز راننده بانک مرکزی به بزرگترین دلال نفتی تبدیل شود، و هر کسی به خود اجازه دهد در جایگاهی که برای آن صلاحیت ندارد، به نام خدمت، لباس خیانت و اختلاس به تن کند. چرا که در نظر او برای مسوولین دوغ و دوشاب تفاوتی نداشته، برای هیچ منصبی، تخصص و آگاهی ملاک نیست. در لیست دانه درشت های فاسد در حوزه اقتصاد و اخلاق نظری بیندازید، و آمار پزشکان و پرستاران و جامعه خدوم بهداشت و درمان را از این مجموعه خاطی که ملک و مملکت را به سراشیبی سقوط نزدیک کرده استخراج کنید.

در چند پرونده شرم آور از این فجایع که دامنگیر مردم شده است، نام این عزیزان را دیده اید؟ برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور متاسفیم که به جای فراهم آوردن فضای آرام کارو خدمت تخصصی، از جانب شما پیشنهاداتی چنین سخیف و تنش زا دریافت میکنند. به شما توصیه میکنیم، همانگونه که در روز پاره کردن برجام توسط ترامپ با دستان لرزان به همه گروه ها التماس کردید اختلافات را کنار بگذارند، امروز نیز با شجاعت تمام از گفته های توهین آمیز خود، از جامعه خدوم پزشکی کشور عذرخواهی کنید. در هر موردی اظهار نظر نکنید که از شأن خود میکاهید.

و معنی و مفهوم صحیح برابری و عدالت را از مشاورین دانشمند خود بپرسید، و متوجه درک اشتباه خود از این مفاهیم شوید. در پایان به عنوان نماینده ملت و یک پزشک از همه ایرانیان عذرخواهی میکنم، وجنابعالی را به ذکر قرآن شریف توجه میدهم که می فرماید: (یرفع الله الذین آمنوا منکم، والذین اوتوالعلم درجات). در نزد خداوند، مقام ایمان آورندگان والا، و مرتبه اهل دانش بسی بلندتر است. چو بشنوی سخن اهل دل مگوکه خطاست.
والسلام علی من اتبع الهدی
دکتر حسینعلی شهریاری

نظر شما