شناسهٔ خبر: 153210 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

پیوستن به "پالرمو" به امنیت ملی ضربه می‌زند

پالرمو نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: پیوستن به کنوانسیون‌های پالرمو و «CFT» به‌منزله ضربه‌زدن به اقتصاد و امنیت ملی کشور است.

به گزارش «نماینده» ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پیوستن به کنوانسیون‌های پالرمو (مقابله با جرائم سازمان‌یافته فراملی) و CFT (مقابله با تأمین مالی تروریسم)» موجب خودتحریمی و ایجاد محرومیت برای کشور می‌شود، گفت: پیوستن به این کنوانسیون‌ها به منافع ملی کشور لطمه وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه "تعریف ما از گروه‌های تروریستی با آمریکا و کشورهای غربی متفاوت است"، اظهار داشت: زمانی که ما به کنوانسیون پالرمو (مقابله با جرائم سازمان‌یافته بین‌المللی) بپیوندیم با دست خودمان سازمان‌های آزادی‌بخش را در لیست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهیم.

نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس با تأکید بر اینکه "با پیوستن ایران به این کنوانسیون‌ها همچنین شاهد تبعات سنگینی در نظام مبادلات مالی کشور خواهیم بود"، افزود: این کنوانسیون‌ها، ابزاری برای گرفتن اطلاعات مالی کشورها هستند.

ابوترابی با تذکر به اینکه "اگر ما اطلاعات سرّی کشور را در اختیار بیگانگان قرار دهیم، زمینه نفوذ آنها به کشور فراهم می‌شود"، اضافه کرد: این اطلاعات می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای برای تحت فشار قرار دادن کشورمان استفاده شود.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: در شرایطی که دشمن با اِعمال تحریم‌های جدید جنگ اقتصادی علیه کشورمان را آغاز کرده، پیوستن به کنوانسیون‌های مذکور به‌منزله ضربه زدن به اقتصاد و امنیت ملی کشور است.

برچسب‌ها:

نظر شما