شناسهٔ خبر: 153194 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره «پالرمو» به نفع ملت تصمیم‌گیری می‌کند

حدادعادل/2 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بررسی لایحه الحاق به پالرمو از سوی مجمع گفت: بررسی‌های مختلف کارشناسی در خصوص پالرمو انجام شده و تصمیمی که به نفع ملت باشد، در این خصوص گرفته می‌شود.

به گزارش «نماینده» غلامعلی حدادعادل ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر قم در مصلای قدس، با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی اظهار کرد: بزرگترین دستاورد انقلاب، ایجاد یک حکومت دینی در ایران بود، آن هم در دوره ای که دنیای غرب پرونده حکومت دینی را بسته بود، ولی امام خمینی(ره) دین را به زندگی مردم بازگرداند.

وی ادامه داد: در هیچ کشوری در دنیا به اندازه ایران استقلال وجود ندارد؛ استقلال دستاورد انقلاب اسلامی است، در حالی که در ۲۰۰ سال گذشته کشور ما همواره با سلطه خارجی مواجه بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هیچ کشور یا دولت خارجی نمی‌تواند، اراده خودش را بر ملت ایران با وجود چنین ملت و رهبری تحمیل کند.

حداد عادل، آزادی را با لجام‌گسیختگی متفاوت دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی به دنبال آزادی ملت برای تعیین سرنوشت خود و نه ایجاد لجام‌گسیختگی اخلاقی بود، آزادی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است. از همان ابتدای انقلاب تاکنون مردم ایران با حضور در انتخابات‌های مختلف، سرنوشت کشورشان را رقم زده‌اند.

وی ادامه داد: در کشورمان در این حد آزادی داریم که جوانان و دانشجویان با رهبر معظم انقلاب بدون هیچ واهمه ای از سخنان ایشان انتقاد کردند، در حالی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، خفقان در ایران حاکم بود و محمدرضا شاه تحمل شنیدن کمترین انتقاد را نداشت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، توسعه مدارس بود و در همه نقاط کشور پس از انقلاب مدرسه تاسیس شد، توسعه دانشگاه‌ها دستاورد دیگر انقلاب بود، در سراسر کشور دانشگاه‌های دولتی، دانشگاه‌های آزاد و دانشگاه‌های غیرانتفاعی وجود دارد.

حداد عادل با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان کشور اظهار کرد: در دوران رژیم طاغوت با ۳۶ میلیون نفر جمعیت، ۱۷۵ هزار دانشجو در کشور وجود داشت ولی اکنون با ۸۰ میلیون جمعیت، تعداد دانشجویان کشور به ۴.۵ میلیون نفر رسید.

وی ادامه داد: سرانه چاپ کتاب در کشور از ۷۰۰ عنوان کتاب در سال در دوران رژیم طاغوت به سالیانه بیش از ۱۰۰ هزار عنوان کتاب در سال‌های اخیر رسید و این نشان از وجود آزادی در کشور دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد توسعه موشکی و توان دفاعی کشور بودیم، موشک‌های کشورمان غرب را به هراس انداخته و موجب اقتدار جمهوری اسلامی ایران شده است، توسعه توان دفاعی و موشکی کشورمان در شرایط سخت تحریمی توسط جوانان ایرانی رقم خورد.

حداد عادل با اشاره به توسعه شهر قم اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ شهری به اندازه شهر قم در زمینه علمی و فرهنگی توسعه پیدا نکرد و صدها موسسه علمی و پژوهشی در این شهر تاسیس شد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی مایه امید تمام مسلمانان دلسوخته و آزاده جهان است، ایران تنها کشوری است که در برابر زورگویی‌های آمریکا و مستکبران جهان ایستاده است. دلیل دشمنی آمریکا، اسرائیل و آل سعود با انقلاب اسلامی، تبدیل این انقلاب به الگویی برای سایر ملت‌ها است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: هدف دشمن از تحریم اقتصادی، فشار به مردم و ایجاد نارضایتی است تا مردم از انقلاب اسلامی مایوس شوند، اما آن‌ها این آرزو را به گور می‌برند.

حداد عادل با اشاره به لزوم ساماندهی فضای مجازی اظهار کرد: به همان اندازه که باید نگران تنگنای اقتصادی باشیم، باید نگران باز بودن بی در و پیکر فضای مجازی بود، نمی‌دانم کسانی که از باز بودن بی در و پیکر فضای مجازی دفاع می‌کنند، جواب خدا را چگونه می‌دهند.

وی ادامه داد: شهر قم کانون فقاهت و فقه آل محمد (ص) و شهر خون و قیام است و این شهر یک شهر عادی نیست. دیدار سالیانه رهبر معظم انقلاب با مردم شهر قم نشان از جایگاه این شهر دارد، شهر قم خاستگاه انقلاب اسلامی است، دشمن که برای ضربه زدن به نقاط قوت انقلاب تلاش می‌کند، برای شهر قم برنامه دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: با وجود مراجع تقلید انقلابی، حوزه‌های علمیه و مردم غیرتمند و شهید داده شهر قم که همواره پشتیبان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده اند، دشمن هرگز نخواهد توانست که نقشه‌های شوم خود را در این شهر اجرا کند.

حداد عادل با اشاره به بررسی لایحه الحاق به کنوانسیون پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: این لایحه در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام است و مجمع بررسی‌های مختلف کارشناسی در خصوص پالرمو آغاز کرده است و تصمیمی که به نفع ملت باشد، در این خصوص گرفته می‌شود.

نظر شما