شناسهٔ خبر: 152964 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

سرمایه‌گذاری در نوسازی حمل ونقل شهری در اولویت قرار بگیرد

اصغر سلیمی43 سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس بابیان اینکه ورود اتوبوسهای فرسوده به حریم حمل ونقل دانشجویی ممنوع است،گفت:کاهش خودروهای تک سرنشین در پایتخت نیازمند سرمایه گذاری در نوسازی حمل ونقل شهری است.

به گزارش «نماینده» اصغر سلیمی درباره  وضعیت  اتوبوس های فرسوده و حمل ونقل شهری، گفت:ورود اتوبوسهای فرسوده به حریم حمل ونقل دانشجویی ممنوع است و این در حالی است که کاهش خودروهای تک سرنشین  در  پایتخت  نیازمند سرمایه گذاری در نوسازی حمل ونقل شهری است.

 تکرار حوادث در حمل ونقل دانشجویان به هیج وجه ممکن قابل تحمل نیست

نماینده مردم سمیرم  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  تکرار حوادث در حمل ونقل دانشجویی به هیج وجه ممکن قابل تحمل نیست تصریح کرد: نباید اجازه داد حتی یک  اتوبوس فرسوده مجوز جابجایی دانشجویان را برعهده داشته باشد زیرا جان  و سلامت دانشجویان  به عنوان پشتوانه علمی کشور نیازمند پاسداری است و از طرفی دیگر  نیز ما مسئولیت  حفظ جان تمام افراد جامعه  را برعهده داریم که خواه دانشجو یا  افراد عادی  باشند.

 وی ادامه داد: تنها می بایست  اتوبوس‌های مجوز فعالیت در حمل ونقل دانشجویی را کسب کنند که تمام استانداردهای ایمنی را داشته باشند ودرغیر اینصورت بایداز مدار جابجایی دانشجویی خارج شوند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یادآورشد: انتظار داریم با توجه به فرسوده بودن بخش هایی از ناوگان اتوبوسرانی شهری و ضرورت اجرای برنامه هایی برای کاهش آلودگی هوا در شهرها بویژه در کلان شهرها و احترام به حقوق شهروندان، تمامی مسئولان با همکاری  فی مابین توسعه حمل ونقل همگانی را وسعت ببخشند.

نظر شما