شناسهٔ خبر: 152838 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همه حوزه‌های شهری باید به بحث سلامت متصل شوند

امینی امینی گفت: ۸۰ درصد کارگران شهری از انجام معاینات پایش سلامت برخوردار شده‌اند که این درصد بالایی است.

به گزارش «نماینده»، سیدابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر تهران در همایش شرکت شهر سالم شهرداری تهران که امروز (شنبه ۲۲ دی ماه) به مناسبت روز پرستار و میلاد حضرت زینب (س) در تالار ایوان شمس برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع پرستاران و کادر پزشکی شرکت شهر سالم اظهار کرد: تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد کارگران در دنیا به امکانات سلامت شغلی دسترسی دارند، اما با اقدام شهر سالم ۸۰ درصد کارگران شهری از انجام معاینات پایش سلامت برخوردار شده‌اند که این درصد بالایی است.

وی با تأکید بر اینکه به اعتقاد ما محور توسعه شهر انسان‌ها هستند، افزود: ساختمان‌ها، بزرگراه‌ها و هیچ موضوع دیگری در حوزه مدیریت شهری ارزشمندتر از جان انسان‌ها نیست و بر این اساس شورای شهر توجه به کرامت انسانی شهروندان را با حساسیت بالا دنبال می‌کند.

امینی تصریح کرد: در شهری که به جان انسان‌ها بی‌توجه باشند، شهروندان نمی‌توانند پویا، خلاق و امیدوار باشند و لازمه این پویایی توجه به روح و روان شهروندان است.

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه سیاست شورا و مدیریت شهری این است که ظرفیت‌های شهرداری برای بسترسازی در این زمینه به کار گرفته شود، گفت: بر این اساس در توسعه حمل و نقل ریلی و استفاده از دوچرخه تأکید داریم و معتقدیم همه حوزه‌های شهری باید به مباحث ایمنی و بهداشت و سلامت متصل شوند.

نظر شما