شناسهٔ خبر: 152818 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

امینی:استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است

حمزه امینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بابیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس ظلم در حق مردم مناطق محروم است گفت: استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است.

به گزارش «نماینده»، سیدحمزه امینی بابیان اینکه استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی ظلم در حق مردم مناطق محروم است، اظهار داشت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی جفا در حق مردم روستایی و مناطق محروم و در مجموع جدایی نمایندگان از مردم است.

وی افزود: اینطور بگویم که با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی دسترسی مردم به نمایندگان سخت تر می شود و به تبع تصویب این طرح هزینه انتخابات خواسته یا ناخواسته افزایش می یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: انتظار نداشته باشیم با استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان برای امورات مردم وقت صرف کنند یا در ایام تبلیغات خود را وقف نمایند بلکه با این طرح جناح بازی علنی تر خواهد شد و جناح بازی در انتخابات مجلس در شرایط فعلی اصلاً به نفع کشور نیست.

امینی با اشاره به اینکه استانی شدن انتخابات مجلس یعنی این که من نماینده فقط باید در مجلس شورای اسلامی باشم، گفت: چرا با استانی شدن انتخابات نخبگانی که شاید بیش از نمایندگان فعلی کارایی و تخصص دارند از حضور در مجلس محروم کنیم چراکه با این طرح نخبگان جوان که مردم از آنها شناختی ندارند یقیناً نمی توانند به مجلس راه یابند.

استانی شدن انتخابات برای آینده نظام ضررهایی دارد

وی اضافه کرد: اگر قصد شایسته سالاری و راه یابی افراد با تخصص و نخبه به مجلس است با استانی شدن انتخابات چون عمده مردم از نخبگان گمنام آشنایی ندارند قطعاً رای به این افراد نمی دهند چون شناختی ندارند در حالی که در انتخابات فعلی مردم شهرستان ها به راحتی می توانند کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب و راهی مجلس کنند که با استانی شدن انتخابات حق نخبگان و به مراتب افراد کاربلد سلب می شود.

نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه استانی شدن انتخابات مجلس برای آینده نظام اسلامی ضررهایی هم دارد، ابراز داشت: یقین دارم شورای نگهبان با نگاه به آینده قطعاً تبعات زیان بار طرح استانی شدن انتخابات را تشخیص و آن را تایید نکند.

امینی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه موافقان طرح استانی شدن انتخابات معتقدند با تصویب این طرح ارتباط بین مردم و نمایندگان حفمی شود؟ گفت: ارتباط فعلی نمایندگان با مردم در طرح استانی شدن انتخابات سخت حفظ می شود چراکه نمایندگان برای فرار از پاسخگویی به مردم، خود را نمایندگان کلان می بینند تا این که خودشان را نماینده مردم شهرستانی محروم معرفی کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: هرچند استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی به نفع شخصی بنده است ولی من جزو مخالفان سرسخت این طرح هستم و به نوعی می توانم بگویم استانی شدن انتخابات به نفع نمایندگان فعلی مجلس است چون با این طرح به فکر آن هستند که حضورشان را در مجلس حفظ کنند.

نظر شما