شناسهٔ خبر: 152797 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم

انتقاد کدخدایی از نبود شفافیت در لایحه بودجه

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان یکی از اشکالات موجود در لایحه بودجه را در بحث شفافیت دانست و گفت: اشکال به گونه‌ای است که دقت لازم در بیان اعداد و ارقام وجود ندارد.

به گزارش «نماینده»، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جمع خبرنگاران درباره چگونگی بررسی لایحه بودجه سال ۹۸ در این شورا، گفت: لایحه بودجه سال ۹۸ در حال حاضر در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و بعد از آن  به دست ما در شورای نگهبان می‌رسد.

وی افزود: ما در شورای نگهبان اشکالات کلی نسبت به لایحه بودجه داریم که همیشه شورای نگهبان از جهت زمان بررسی لایحه بودجه در مضیقه قرار می‌گیرد و نمی‌تواند از فرصت ۲۰ روزه برای بررسی لایحه بودجه استفاده کند.

قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان با ابراز امیدواری از اینکه دولت و مجلس در سال‌های آینده به‌گونه‌ای عمل کنند که فرصت ۲۰ روزه برای بررسی لایحه بودجه از شورای نگهبان گرفته نشود، اظهار داشت: نکته دوم در رابطه با لایحه بودجه این است که متأسفانه اشکالات متعددی در لایحه بودجه وجود دارد.

کدخدایی، یکی از اشکالات موجود در لایحه بودجه را در بحث شفافیت دانست و افزود: اشکال به گونه‌ای است که دقت لازم در بیان اعداد و ارقام وجود ندارد، این موضوع هم اخیرا در رسانه‌ها مطرح شده؛ بنابراین،  این وظیفه دولت و مجلس است که شفافیت را در بودجه ایجاد کنند.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان خاطرنشان کرد: این وظیفه دولت و مجلس است که نکات و ایراداتی را که اعضای شورای نگهبان در سال‌های گذشته نسبت به بودجه داشته‌اند را رفع کنند، تقاضای ما از نمایندگان مجلس این است که انشاء‌الله در بررسی و تصویب لایحه بودجه،  دقت بیشتری داشته باشند و با عنایت به اشکالاتی که ما در سال‌های گذشته داشتیم، بودجه را تصویب کنند.

نظر شما