شناسهٔ خبر: 152730 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

رأی مثبت شورا به ارائه لایحه مشارکت و سرمایه‌ گذاری در پایتخت

شورای شهر اعضای شورای شهر تهران به طرح الزام شهرداری به ارائه‌ لایحه جامع مشارکت و سرمایه‌ گذاری شهر تهران رأی مثبت دادند.

به گزارش «نماینده»، صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران بررسی طرح الزام شهرداری تهران به ارائه‌ لایحه جامع مشارکت و سرمایه‌ گذاری شهر تهران روی میز بررسی قرار گرفت و بهاره آروین در دفاع از این طرح، اظهارکرد: براساس این طرح شهرداری باید لایحه‌ای ارائه دهد که مشارکت و سرمایه‌ گذاری در شهر تهران تسهیل شود و در قالب بسته‌های سرمایه‌ گذاری با ذکر عناوین مطرح شود.

در ادامه مسجدجامعی با بیان این‌که شهرداری تهران از مشارکت‌گریزترین سازمان‌ها است که سرمایه‌گذاران مایل نیستند در آن سرمایه‌ گذاری کنند اما شهرداری سرمایه‌گذار کلان است آن گفت: قرار است لایحه‌ای از سوی شهرداری ارائه شود، اما آیا ارزیابی در مورد ساختار سرمایه‌ گذاری شده است؟ رویکرد مدیریتی چگونه خواهد بود؟ و آیا این مصوبه جدید دری به سوی سرمایه‌ گذاری‌ باز می‌کند؟ به خصوص این‌که تشکیلاتی درباره سرمایه‌ گذاری وجود دارد؛ اما گزارشی در مورد عملکرد آن ندیدیم.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی با بیان این‌که نگران هستیم که مبادا به اسم سرمایه‌ گذاری چوب حراج به اموال شهر بخورد، اظهار کرد: زمزمه‌هایی در مورد واگذاری فروشگاه شهروند و شهر آفتاب به گوش می‌رسد که نگران‌کننده است.

در ادامه میرلوحی نیز با بیان این‌که باید نشان دهیم که تغییری در ریل‌گذاری‌ها در حال انجام است، گفت: اگر سرمایه‌ گذاری نشود چگونه ۵۶ هزار میلیارد تومان بدهی را بپردازیم؟ یا چگونه ۲۰۰۰ واگن بخریم و خطوط ۶ و ۷ را تکمیل کنیم.

در ادامه سالاری نیز اظهار کرد: سرمایه‌ گذاری در تهران سخت است و ما به شدت نیازمند مشارکت هستیم، ‌ اما بسته‌های تشویقی معنادار نداریم.

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی نیز افزود: اگر در مورد شهرها و کشورهای موفق و در امر سرمایه‌ گذاری تحقیق کنیم می‌بینیم که در ارائه‌ پکیج‌های سرمایه‌ گذاری نباید احساس رانت وجود داشته باشد، اما در کشور ما این رویه اینگونه نیست.

در ادامه نیازی - رییس سازمان سرمایه‌ گذاری شهرداری تهران- نیز ادامه داد: این طرحی که ارائه شده پوشش‌دهنده نقاط ضعف در مشارکت‌ها است و در مورد عدم مشارکت آسیب‌شناسی کردیم تا به این طرح و لایحه رسیدیم که امیدواریم به آن رأی داده شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه اعضای شورای شهر به طرح الزام شهرداری تهران به ارائه‌ی لایحه جامع مشارکت و سرمایه‌ گذاری شهر تهران رأی مثبت دادند.

نظر شما