شناسهٔ خبر: 152536 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: مهر

سیاست‌های آمریکا در منطقه دفن شده است

سردار سلامی/2 جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: امروز ما شاهد عقب‌نشینی آشکار آمریکایی‌ها در سوریه هستیم که به معنای شکست و دفن سیاست‌ها و استراتژی‌های آمریکا در منطقه است.

به گزارش «نماینده»، سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در حاشیه همایش علمی تخصصی «چهل سال توطئه، چهل سال مقاومت» که صبح امروز(شنبه) در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: هرچه حجم توطئه‌های دشمن علیه ملت ایران بیشتر می‌شود، تاثیرات آن کمتر می‌شود و ما این مسئله را در میدان تحریم‌های اقتصادی هم مشاهده می‌کنیم.

وی ادامه داد: قرار بود در روز سیزدهم آبان امسال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ملت ایران اعمال شود، برخی تصور می‌کردند که آشوبی در اقتصاد ایران تولید می‌شود در حالی که از آن روز به بعد ما به ثبات و آرامش بیشتری در اقتصاد کشور رسیدیم.

سردار سلامی گفت: ظرفیت‌های عظیمی در کشور و ملت ایران وجود دارد و مهمترین سرمایه ملت ایران در برابر فشارهای اقتصادی، سیاسی، روانی و ارعاب‌های نظامی، قوت ایمان و آگاهی ملت ایران است.

وی افزود: مردم ایران به این درک و حقیقت رسیده‌اند که برای سعادتمند شدن در جهان امروز هم باید قدرتمند شوند و هم باید ایستادگی کنند و ملت ایران هیچ وقت نمی‌شکند اما در مقابل ملاحظه می‌کنیم که دشمنان ما هر روز با یک عقب‌نشینی جدید مواجه هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز ما عقب نشینی آشکار آمریکایی ها در سوریه را می بینیم، گفت: ما امروز شکست و دفن سیاست‌ها و استراتژی‌های آمریکا در منطقه را مشاهده می‌کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: وقتی که آنها می‌گویند ما ۷ تریلیون دلار در منطقه هزینه کردیم و امروز منطقه را بدون هیچ دستاوردی ترک می‌کنند، به این معناست که ذخایر عقل استراتژیک آنها خاتمه پیدا کرده است.

سردار سلامی گفت: آمریکایی‌ها این همه هزینه کردند و عاقبت از سوریه خارج شدند. آمریکایی‌ها عهدنامه برجام را امضا می‌کنند و بعد از آن خارج می‌شوند. آمریکایی‌ها با قدرت‌هایی که تعامل اقتصادی سنگین دارند وارد جنگ اقتصادی می شوند. همه این‌ها نشان‌دهنده شکست آنها در عرصه سیاست است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ملت ایران در چنین فضایی راه خود را پیدا کرده و می‌داند که قدرت‌های بزرگ توان تاثیر محدودی دارند و به ظاهر بزرگ هستند ولی اگر ملت‌ها بایستند آنها مجبور می‌شوند که به واقعیت ملت‌ها تن بدهند.

نظر شما