شناسهٔ خبر: 152007 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

نقوی حسینی نشست امروز فراکسیون نمایندگان ولایی را تشریح کرد

تأکید اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی به وزیر کار برای پرداختن جدی به اشتغالزایی

نقوی حسینی/21

به گزارش «نماینده» سیدحسین نقوی حسینی در خصوص نشست امروز (یکشنبه ۱۱ آذرماه) فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با محمد شریعتمداری وزیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: در ابتدای جلسه نکات و نظرات نمایندگان مطرح شد و وکلای ملت بر هدایت و مدیریت دقیق تامین اجتماعی و حفظ حقوق کارگران به عنوان حق الناس و جلوگیری از دست اندازی دولت به حقوق کارگران تاکید کردند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید نمایندگان بر حمایت و تقویت بخش تعاونی‌ها و کارآمدسازی آن‌ها به عنوان زمینه ساز اشتغال، بیان کرد: اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی از شفاف‌سازی شریعتمداری در حوزه‌کاری شستا و اعلام اسامی هیات مدیره شرکت‌ها تقدیر و تشکر کردند.

وی با بیان اینکه نمایندگان حاضر در جلسه بر استفاده از مدیران توانمند، کارآمد و آشنا به کار در این وزارتخانه تاکید کردند، افزود: همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر ضرورت پرداختن جدی به اشتغالزایی تاکید کردند.

نقوی حسینی با اشاره به تاکید نمایندگان بر همسان‌‎سازی حقوق بازنشستگان و اجرای مصوبه مجلس در برنامه ششم توسعه، ادامه داد: توجه بر شرایط سخت بازنشستگان و در نظر گرفتن بسته‌های حمایتی برای آن‌ها از جمله موارد دیگری بود که نمایندگان بیان کردند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید نمایندگان بر ضرورت رسیدگی به شرایط درمانی، مراکز درمانی و بیمارستان‌های تامین اجتماعی، گفت: ضرورت احیا و تقویت تعاونی‌های مرزنشینان در جهت اشتغال در مناطق مرزی نیز مورد دیگری بود که از سوی نمایندگان مطرح شد.

در ادامه این نشست محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تشکر از اعتماد مجلس، کار وزارتخانه تحت مدیریت اینجانب خیلی گسترده و متنوع دانست و یاد و خاطره مرحوم دکتر نوربخش و تاج الدین را نیز گرامی داشت.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: سیاست‌گذاری ما در حوزه پتروشیمی به سوی تشکیل هلدینگ‌های بزرگ و موثر هستیم تا وضعیت شرکت‌‎ها را از این شرایط گسترده به لحاظ مدیریتی، خارج کنیم، در مورد فعالیت‌های فولاد، سیمان و ... نیز همین سیاست‌ها دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه شفاف سازی راهبرد ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و ادامه خواهد داشت، افزود: کلیه اطلاعات لازم در اختیار شهروندان و مردم قرار خواهد گرفت و تاکنون در مسیر شفاف‌سازی نتایج خیلی خوبی به دست آورده‌ایم، همچنین کلیه معاملات را طی ۳ ماه آینده علنی می‌کنیم زیرا اصل بر شفافیت است.

شریعتمداری با بیان اینکه در سال ۹۷ و ۹۸ شرایط ما متفاوت است و اولویت‌های بودجه ای هم باید متفاوت باشد، ادامه داد: ما خواستار پرداخت مطالبات تامین اجتماعی هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر مطالبات پرداخت نشود ما چگونه می‌توانیم تعهدات بیمه‌ای خود را انجام دهیم؟ ترتیبات پرداخت مطالبات تامین اجتماعی باید در بودجه ۹۸ دیده و تصویب شود.

نظر شما