شناسهٔ خبر: 151663 - سرویس جامعه
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا

فتاح: مددجویی نداریم که به دلیل نداشتن هزینه تحصیل به مدرسه نرود

فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه کودکان تحت پوشش این نهاد مشکلی از نظر هزینه تحصیلی ندارند؛ درباره بازماندگان از تحصیل کمیته امدادی گفت: این بهانه را گرفته‌ایم تا مددجویی به علت هزینه تحصیل به مدرسه نرود چرا که محصلان تحت پوشش از نظر هزینه تحصیل هیچ مشکلی ندارند

به گزارش «نماینده»، پرویز فتاح درباره آمار بیش از ۲۵ هزار کودک بازمانده از تحصیل تحت پوشش کمیته امداد در دو سال تحصیلی گذشته اظهار کرد: نمی‌دانم این آمار چقدر دقت نظر دارد، ولی ما ۳۳۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش داریم و سقفی هم برای آن تعیین نکردیم.

وی افزود: ممکن است بعضا در مناطق محرومی کودک به دلایل خاصی به مدرسه نرود که ما مطلع نمی‌شویم اما نکته مهم این است که این بچه‌ها از نظر هزینه تحصیل هیچ مشکلی ندارند و ما این بهانه را گرفته‌ایم که مددجویی به علت هزینه تحصیل به مدرسه نمی‌رود.

رئیس کمیته امداد خمینی با بیان اینکه ممکن است در منطقه‌ای مدرسه ساخته نشده نباشد که به ما مربوط نیست اظهار کرد: در میان همه دانش آموزان تحت پوشش در ابتدای مهر از محل کمک‌های مردمی و دولتی بسته‌های نوشت افزار و پوشاک توزیع کردیم.

فتاح ادامه داد: در طول سال هم حمایت می‌کنیم تا مشکلی پیدا نکنند. مرحله دوم جشن عاطفه‌ها نیز در مدارس برگزار و هدایایی برای محرومین همان مدرسه جمع آوری شد که بسیار موثر بود.

وی با بیان اینکه روند کار در این بخش بسیار روان است گفت: باید با همکاری سایر دستگاه‌ها بررسی کنیم که این تعداد بازمانده از تحصیل کجا هستند و مدرسه نرفتنشان چه دلیلی دارد که البته حتما باید دلایل غیرمعیشتی داشته باشد، زیرا از سوی کمیته امداد هیچ مشکلی و محدودیتی وجود ندارد.

نظر شما