شناسهٔ خبر: 151319 - سرویس پارلمان شهری
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

فرصتهای کمیاب کنونی با تشریفات و سیاسی کاری حیف و میل نشود

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: نباید منابع محدود و فرصت‌های کمیاب در شرایط فعلی حیف و میل شود و با تشریفات، قبیله گرایی و سیاسی کاری خدمتگزاری به مردم تحت الشعاع قرار گیرد.

به گزارش«نماینده»، محسن هاشمی در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: تقارن امروز که روز مقابله با استکبار جهانی نامگذاری شده، با آغاز دور جدید تحریمهای ظالمانه دولت آمریکا علیه ایران، نشان دهنده حقیقت مهمی است و این موضوع را به جهانیان نشان می دهد که خودکامگی و سلطه جویی که خلق و خوی استکباری است حتی در برابر قوی ترین منطق ها و اجماع جهانی نیز عقب نشینی نمی کند.

وی ادامه داد: پیش از توافق برجام، ایالات متحده آمریکا توانسته بود با پرونده سازی علیه جمهوری اسلامی، قدرتهای بین المللی نظیر اروپا و شرق آسیا و حتی روسیه وچین را با خود همراه سازد و اجماع را در شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران شکل دهد اما با تدبیر نظام این اجماع و صحنه آرایی شکسته شد و منطق جمهوری اسلامی و تعامل سازنده با نظام بین الملل توانست توافقی را شکل دهد که شورای امنیت با اجماع آن را تایید کرد.

هاشمی افزود: اما با تغییر سیاست در آمریکا خوی استکباری ایالات متحده تقویت شد و موجب شد این کشور از توافق بین المللی برجام خارج شود، این اتفاق که نشان دهنده منطق و پایبندی محکم جمهوری اسلامی به تعهدات خود و بی منطقی و بدعهدی دولت ترامپ بود، صف آرایی جدیدی را در نظام بین الملل ایجاد کرد.

عضو شورای شهر تهران گفت: امروز در تاریخ نظام بین الملل، دو قطبی جدیدی تشکیل شده است، دو قطبی منطق در برابر بی منطقی، صلح طلبی در برابر جنگ طلبی و پایبندی در برابر بی تعهدی. این دوقطبی پس از دو قطبی جنگ سرد، حتی فراتر از دو قطبی مخالفت با جنگ خلیج فارس در سال ۱۳۹۰ است؛ چرا که بسیاری از شرکای آمریکا در آن اقدام خارج از سازمان بین الملل، امروز در کنار جمهوری اسلامی ایران در برجام مانده اند.

وی بیان کرد: اگرچه اقدامات، توطئه ها و دشمنی های دولت ترامپ، موجب ایجاد فشارهای اقتصادی بر ایران و در تنگنا قرار گرفتن بخشهای آسیب پذیر جامعه ما شده است اما نمی توان ابعاد مهم دیپلماتیک آن را نادیده گرفت. این که در نظام بین الملل قدرتهای جهانی نظیر اروپا، شرق آسیا ، روسیه، چین وکانادا بلا استثنا در برابر آمریکا در پیمان و توافقی قرار گیرند و تنها مثلث شوم واشنگتن، تل آویو و ریاض بر طبل بی تعهدی بکوبند.

هاشمی گفت: وضعیت فعلی امروز جهان نشان‌دهنده بلوغ دیپلماسی و اثبات حقانیت جمهوری اسلامی در ۴۰ سالگی نظام است و بدیهی است این دستاورد بدون هزینه و تحمل سختی ها و فشارها بدست نخواهد آمد. امروز باید مردم احساس کنند اگر فشارهای اقتصادی را تحمل می کنند مسئولان نیز مانند آنان هستند، هرگونه اختلاف، سواستفاده، سو ء مدیریت وناکارامدی در اداره کشور در شرایط فعلی از پشت خنجر زدن به انقلاب و کشور است.

وی یادآور شد: نباید منابع محدود و فرصتهای کمیاب در شرایط فعلی حیف و میل شود و با تشریفات، قبیله گرایی و سیاسی کاری خدمتگزاری به مردم تحت الشعاع قرار گیرد. اگر مسئولان به درستی به وظایف خود عمل کنند ، قطعا از مردم یک صدای پرقدرت و طنین انداز در دفاع از ایران و منافع ملی در جهان شنیده خواهد شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی و رویارویی با توطئه های بین المللی، تقویت دولت و حمایت از دستگاههای خط مقدم خدمت رسانی به مردم یک ضرورت است، اما انتقاد سازنده وبرطرف کردن اشکالات وبرخورد با متخلفین نیز بهترین نوع حمایت و تقویت مسئولان است.
وی ادامه داد: در حوزه مدیریت شهری نیز رویکرد شورای پنجم، کاهش هزینه های غیرضروری ، مقابله با رانتخواری و افزایش خدمت رسانی است و از کارشناسان و اصحاب رسانه می خواهم که با انتقادات سازنده خود ما را در این مسیر یاری دهند.

عضو شورای شهر تهران گفت: قطعا دوره پیش رو، مقطعی حساس در تاریخ انقلاب است و و ظیفه همه ما، در هر جایگاه و مقامی است که نهایت تلاش خود را برای خدمتگزاری وتامین رضایت مردم و خداوند بکار بریم.

نظر شما