شناسهٔ خبر: 151038 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ملاک اصلاح‌طلبان در انتصابات به جای تخصص باندبازی است

فائزه هاشمی 43 عضو حزب کارگزاران سازندگی گفت: انتصابات افراد در شهرداری بر اساس حزب، باند و طایفه است و به تخصص افراد توجه نمی‌شود.

به گزارش «نماینده» فائزه هاشمی، عضو حزب کارگزاران سازندگی، در پاسخ به سوالی مبنی بر انتصابات سیاسی در شهرداری تهران گفت: برای کارهای مدیریتی تخصص افراد مهم است، اما متاسفانه ملاک قرار دادن مبنای طایفه، حزب و گروه و باند حتی در مورد خود اصلاح طلبان هم این امر مصداق دارد و افراد بر اساس توانایی‌هایشان در کارها قرار نمی‌گیرند و شاخص‌های مدیریتی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: برای مثال در شهرداری و یا نهادهایی که اکنون دست اصلاح‌طلبان است، شاهد هستیم که انتصابات افراد از روی گروه، حزب و باند بیشتر صورت می‌گیرد تا به تخصص افراد توجه شود.

وی افزود:از  اصلاح طلبان همانگونه که از نامشان مشخص است انتظار می‌رود در عین انتقاد، تلاش کنند تا مسائل را اصلاح‌کنند نه اینکه همان سیستم را تکرار کنند، چراکه مردم به آنان رای دادند که آن مسائل را دوباره آنگونه نبینند.

هاشمی در مورد جلسات حزب کارگزاران سازندگی نیز خاطرنشان کرد: جلسات حزب کارگزاران پیگیری می‌شود، اما ما قدرت اجرایی در کشور نداریم و مهم این است که تصمیمات چقدر اجرایی شود.

وی ادامه داد: ما تصمیمات را می‌گیریم و برای اعضای شورای شهر، نمایندگان مجلس و بخشی‌هایی از دولت که فکر می‌کنیم برایشان موثر است می‌فرستیم.

نظر شما