شناسهٔ خبر: 151022 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: آنا

حمایت شهردار سابق تهران از قانون منع به کارگیری بازنشستگان

نجفی شهردار سابق تهران درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: مزایای این قانون خیلی بیشتر از مشکلات آن است.

به گزارش«نماینده»، محمدعلی نجفی درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان گفت: قانون‌گذار با تصویب این قانون،  این فرصت را به دستگاه‌های اجرایی می‌دهد که استفاده حداکثری از قانون بازنشستگی داشته باشند و افرادی که چه از لحاظ سن و چه از لحاظ سنوات خدمت به بازنشستگی می‌رسند، فضا را برای حضور افراد جوان و با نشاط در پست‌های مدیریتی فراهم کنند.

عضو پیشین حزب کارگزاران سازندگی گفت: قانون مزبور بهترین فرصت برای ترمیم کابینه دولت بود که متأسفانه آن را از دست داد. این قانون یک اتفاق خوب در سطوح مدیریتی کشور است که افراد تحصیل‌کرده با سن پایین‌ به رده مدیریتی راه می‌یابند.

شهردار پیشین تهران در پاسخ به این سؤال که آیا با اجرایی شدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و کنار رفتن افراد باتجربه مشکلی در سیستم مدیریتی کشور پیش نمی‌آید، گفت: بازنشسته‌ها با تمکین از قانون بازنشستگی می‌توانند در کنار مدیران تحصیل‌کرده به‌عنوان مشاور و انتقال دهنده تجربیات خود به آنان خدمت کنند.  

وی اضافه کرد: با اجرای قانون، نه‌ تنها کشور دچار چالش نخواهد شد، بلکه شاهد فعالیت‌ مدیران شاداب سازمانی و اداری خواهیم بود، به نظر بنده مزایای این قانون خیلی بیشتر از مشکلات آن است.

نجفی یکی از اشکالات قانون مزبور را تعیین زمان کوتاه دو ماه برای اجرای آن دانست و افزود: طبیعی است که دولت نمی‌تواند در زمان تعیین‌شده و با عجله، بهترین نیروهای خوب را گزینش کند و در نتیجه ممکن است به کار دستگاه‌های اجرایی لطمه بزند.

شهردار سابق تهران افزود: زمینه‌ای باید فراهم شود تا بازنشستگان به مدت سه‌ماه در کنار مدیران جوان باشند و تجربیات خود را به آنان منتقل کنند.

نجفی یکی از قوانین خوب مجلس را قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان دانست و گفت: این قانون فضای کار را برای جوانان باز می‌کند.

نظر شما