شناسهٔ خبر: 150735 - سرویس مجلس
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

مجلس با گزارش کمیسیون عمران به قوه قضاییه مخالفت کرد

صحن مجلس/2 مجلس با گزارش کمیسیون عمران در خصوص بخشنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مخالفت کرد.

به گزارش «نماینده»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه (18 مهر 97) گزارش کمیسیون عمران در خصوص بخشنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان را مورد بررسی قرار دادند.

نمایندگان نهایتاً پس از استماع گزارش توسط صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با 91 رأی مخالف، 89 رأی موافق و 10 رأی ممتنع از مجموع 216 نماینده حاضر در جلسه با ارسال این گزارش به قوه قضاییه مخالفت کردند.

در بخشی از این گزارش آمده است با توجه به تخلفات احراز شده از جمله اجرای ناقص قانون، اقدام خارج از اختیار و ورود به حوزه صلاحیت قوه مقننه توسط وزارت راه و شهرسازی، تأخیر در اعلام مغایرت‌ها به دیوان عدالت اداری و پیگیری ابطال بخشنامه‌های مذکور توسط سازمان بازرسی کل کشور  و عدم صیانت از قانون و مصوبات مجلس شورای اسلامی به دلیل توقف و عدم اجرای به موقع ماده 40 قانون و دیوان عدالت اداری، لازم است طبق ماده 236 قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اقدامات لازم به عمل آید. 

نظر شما