شناسهٔ خبر: 150708 - سرویس اقتصاد
نسخه قابل چاپ منبع: خانه ملت

ایرلاین ها به دنبال سوء استفاده از آشفتگی بازار فروش بلیط هواپیما

ملکشاهی راد.jpg عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی با تعلل دولت و وزارت راه و شهرسازی در بحث ساماندهی قیمت بلیط پروازهای هوایی، فضا برای فعالیت دلالان باز شده است.

به گزارش «نماینده» محمدرضا ملکشاهی راد، با انتقاد از عدم کاهش نرخ بلیط هواپیما از سوی ایرلاین ها، گفت: شرکت های هواپیمایی با ادعای افزایش نرخ ارز و گران شدن تجهیزات هواپیما و همچنین افزایش حجم مسافران، قیمت بلیط پروازهای هوایی را بسیار بالا بردند، این در حالی است که همان افزایش قیمت نیز بدون محاسبه و بدون شفاف سازی صورت گرفت و مشخص نیست که این میزان افزایش بر مبنای چه مسائلی رخ داده است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اعضای کمیسیون عمران مجلس از آغاز افزایش نرخ بلیط هواپیما نسبت به این مسئله اعتراض داشتند و وزیر راه و شهرسازی باید خیلی سریع تر نسبت به مدیریت این حوزه و اصلاح قیمت ها اقدام می کرد. یعنی به صورت تخصصی وارد این مسئله شده و قیمت های تمام شده یک بلیط را محاسبه و اعلام می کردند.

بازار کنونی بلیط هواپیما ماحصل عدم نظارت مستمر وزارت راه بر بازار

وی با بیان اینکه شرایط کنونی ماحصل عدم نظارت مستمر بر بازار فروش بلیط پروازهای هوایی است، افزود: در یک هفته اخیر نرخ ارز در کشور کاهش چشمگیری داشته و این انتظار می رفت که قیمت بلیط هواپیما به تبع نرخ ارز، کاهش چشمگیر و قابل قبولی داشته باشد، اما وضعیت کنونی قیمت بلیط پروازهای هوایی و عدم کاهش نرخ آن نشان می دهد که ایرلاین ها به دنبال سوء استفاده از آشفتگی بازار هستند.

شرکت های هواپیمایی در بحث قیمت بلیط هواپیما به صورت صادقانه با مردم رفتار نمی کنند

ملکشاهی راد تصریح کرد: مسئولان شرکت های هواپیمایی در بحث قیمت بلیط هواپیما به صورت صادقانه با مردم رفتار نمی کنند، حال متأسفانه در کنار رفتار ایرلاین ها، دولت و وزارت راه و شهرسازی نیز هیچ اقدامی برای شفاف سازی قیمت و عملکرد شرکت های هواپیمایی صورت نداده است.

تعلل دولت زمینه ساز فعالیت دلالان در حیطه پروازهای هوایی

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی با تعلل دولت و وزارت راه و شهرسازی در بحث ساماندهی قیمت بلیط پروازهای هوایی، فضا برای فعالیت دلالان باز شده و مردم در این حوزه در تنگنا قرار گرفته اند و مسافران مجبور هستند از طریق حمل و نقل جاده ای طی مسیر بکنند.

نظر شما