شناسهٔ خبر: 150418 - سرویس سیاست
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

عربستان و امارات دست از شرارت برندارند از خطوط قرمز آن‌ها عبور می‌کنیم

سردار سلامی/2 جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به سران عربستان و امارات گفت: اگر از خطوط قرمان عبور کنید، قطعاً از خطوط قرمز شما عبور خواهیم کرد و می‌دانید قدرت ملّت ایران، وقتی به صحنه عمل می‌آید چه طوفانی به‌پا می‌کند.

به گزارش «نماینده» سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امروز(جمعه ۶ مهر) طی سخنانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه تهران، با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: به روان درخشان و تابناک شهیدان حماسه باشکوه و بی‌نظیر تاریخ و امام بزرگ، درود می‌فرستیم.

وی ادامه داد: همه دوستان می‌دانند که تهاجم دشمن در نخستین سال‌های پیروزی انقلاب یکی از خطرناک‌ترین سناریوهای جهانی استکبار علیه ملّت بزرگ ایران بود. این نابرابرترین جنگ بزرگ تاریخ بشریت بود که در آن، آرایش سیاسی صحنه در سطح همه قدرت‌های بزرگ جهان شکل گرفته بود؛ از آمریکا، شوروی، اروپا و متحدان عرب آنان در منطقه خلیج فارس، همگی یک صف‌بندی و آرایش سیاسی جهانی را علیه انقلاب بزرگ ملّت ایران صورت داده بودند.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حمایت اقتصادی از رژیم بعث عراق، حمایتی جهانی بود، خاطرنشان کرد: ملّت ایران در نقطه کانونی یک عملیات روانی سنگین جهانی قرار داشت.

سلامی با بیان اینکه ما در جنگ هم در محاصره و تحریم اقتصادی بودیم، تصریح کرد: آن‌ها حتی یک سیم‌خاردار به کشور ما نمی‌دادند، امّا حرکت الهام‌یافته از روح عاشورا در ملّت ایران، یک حماسه شگفت‌انگیز را در سطح جهان و تاریخ نبردها به ثبت رساند.

وی ادامه داد: ملّت ایران با جهادی عاشورایی که از آن واقعه خونین سال ۶۱ هجری الهام می‌گرفت در مقابل این جهان قدرتمند ایستاد. آن‌ها آمده بودند تا نور خدا را خاموش کنند؛ ملّت ایران را به تسلیم بکشانند، رهبر بزرگ انقلابش را بشکنند و این نظریه را ثابت کنند که استقلال ملّت‌ها بدون تکیه بر قدرت‌های استکباری ممکن نیست. امّا ملّت بزرگ ایران، همه این رؤیاها را در هم شکست و باطل‌السحر فتنه‌ای بود که در آن دوران بر ملّت بزرگ ایران تحمیل شد.

وی افزود: سرانجام جنگ با تحمیل اراده ملّت ایران پایان یافت، بدون اینکه وجبی از این خاک در اختیار دشمنان قرار گیرد. نه تنها ملّت ایران پیروز به در آمد، بلکه قدرتمندتر از آغاز جنگ، آماده می‌شد تا در برابر توطئه‌های بزرگی که شکل می‌گرفت بایستند. نتیجه این شد که تصور جهانی از کشور و ملّت ایران و نطام و اسلام تغییر یافت.

سلامی با بیان اینکه ملّت ایران با اعتبار و منزلتی جدید، با شخصیت و هویتی جدید که در آن، صبر، ثبات قدم، قدرت و اعتبار به چشم می‌خورد، معرفی شد، تصریح کرد: امّا داستان و ماجرای دفاع مقدس نه پایان شکست‌های دشمنان ما بود و نه پایان توطئه‌های آن‌ها و نه پایان پیروزی‌های ملت ایران و نه پایان قدرت‌سازی و اعتباریابی بیشتر این کشور در دستگاه مختصات جهانی.

وی افزود: آن حادثه به ما نشان داد که برای بقا باید قوی بود. در نظام فعلی جهان، قدرت‌های ضعیف یا باید تسلیم شوند یا محکوم به اضمحلال و فنا هستند.

جانشین فرمانده کل سپاه  با اشاره به حادثه تروریستی اهواز، گفت: در سی و نهمین سال این دفاع باشکوه، در آغاز هفته دفاع مقدس، در اهواز و خوزستان که کانون و پایتخت مقاومت و دفاع ملّت بزرگ ایران است، حادثه غم‌انگیزی شکل گرفت. دشمنان ایران و اسلام که نمی‌توانند اقتدار امنیتی نظام ما را ببینند، در یک حرکت ناجوانمردانه و ظالمانه و کور، جمعی از هم‌وطنان ما و مدافعان میهن اسلامی را که برای تجلیل از شکوه حماسه‌های آن دوران طلایی به میدان آمده بودند به گلوله بستند.

سلامی با بیان اینکه همواره سنت الهی این است که توطئه دشمنان به خودشان برمی‌گردد، تصریح کرد: هرچند این حادثه در نگاه ظاهری، غم‌انگیز و هولناک بود و جمعی از عزیزان ما را به شهادت رساندند و جمعی را مجروح کردند، امّا در بطن آن، سرشار از تجلّی و ظهور رحمت‌های واسعه الهی بر این سرزمین بود.

وی با بیان اینکه تجربه چهل ساله دفاع در برابر استکبار نشان داد که همیشه شهادت، سعادت بخش و حلال مشکلات جامعه ماست، اظهار داشت: بعد از این حادثه، آن‌ها که می‌خواستند با این ماجرا، تفرقه‌های خونین را در خوزستان رقم زنند، دیدند که چگونه شهادت، عامل وحدت و همدلی و پیوند قلب‌ها شد.

«در آن تشییع جنازه با شکوه و استثنایی، مردم اهواز همه آمده بودند؛ بدون اینکه ترسی از به رگبار بسته شدن مجددشان داشته باشند. هیچ قلبی نمی‌لرزید. مردم با قلب‌هایشان آمده بودند و همه آمده بودند. کسی نمی‌توانست تشخیص بدهد که خانواده عزیز این شهدا کیست. همه، خانواده این شهدا شده بودند. آمده بودند نشان دهند ملّت ایران از شهادت نمی‌ترسد؛ همانگونه که امامش فرمود.»

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شهادت عامل حیات و بیداری و جهش و برانگیخته شدن اعتقادات و باورهای ماست، تصریح کرد: آن‌ها آمدند و محاسبات همه را تغییر دادند. محاسبات رئیس‌جمهور آمریکا را که فکر می‌کند نطام ما پتشوانه اجتماعی خود را از دست داده است. هیچ‌کس در اهواز در خانه نمانده بود. رود خروشانی از یک جمعیت متراکم و بی‌انتها، با چشم‌های گریان به میدان آمده بودند تا ثابت کنند مثل همیشه از انقلاب و آرمان‌های امام و رهبر عظیم‌الشأن و مسیر شهدایشان دفاع می‌کنند. دورد خدا بر این ملت بزرگ.

سلامی افزود: دشمنان که به دنبال تفرقه بودند، دیدند که چگونه مشعل‌های وحدت، فروزان شد و مردم چگونه دوباره به صحنه آمدند و مشکلات را فراموش کردند و دغدغه اصلی‌شان حفظ انقلاب و دفاع از ارزش‌ها شد.

وی با بیان اینکه حادثه تروریستی اهواز، یک عقبه منطقه‌ای و جهانی دارد، تصریح کرد: طراحان این راهبردهای کور در آن مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی عربستان و امارات دور می‌زند.

جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما بر اساس فرمان مبارک امام انقلاب‌مان حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای گفتیم و اکنون یکبار دیگر اعلام می‌کنیم که انتقام قطره قطره خون شهیدان‌مان را از عوامل داخلی و بیرونی این حادثه غم‌انگیز خواهیم گرفت.

سلامی با بیان اینکه رژیم امارات و عربستان سعودی، صحنه‌گردان اصلی شرارت‌های امنیتی در برخی مناطق کشورمان هستند، اظهار داشت: آن‌ها آروزی انتقال ناامنی به درون سرزمین‌مان را دارند و ما به آن‌ها می‌گوییم که شما هرگز در توسعه تنش و منازعه با جمهوری اسلامی ایران به هیچ موفقیتی نخواهید رسید.

وی افزود: شما کوچک تر از آن‌هستید که یک رقیب یا حریف برای کشور بزرگی باشید که چهل سال است در برابر بی‌بدلیل‌ترین امپراتوری‌های دنیا ایستاده است و در مقاطعی مهم، شکست‌های بزرگی را به آنان تحمیل کرده است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شما در مجموعه ارکان قدرت، دارای ارزش مکانی نیستید، تصریح کرد: شما وقتی در کنار آمریکا قرار می‌گیرید، احساس قدرت می‌کنید.

سلامی خطاب به عربستان سعودی و امارات گفت: دست از شرارت و توطئه بردارید. شما شکست پذیر هستید. درون کاخ‌های شیسشه‌ای نشسته‌اید و نمی‌توانید تیغ انتقام ملّت ایران را تحمل کنید. ما خویشتنداری کرده‌ایم و نجابت انقلابی به خرج داده‌ایم، امّا اگر از خطوط قرمان عبور کنید، قطعاً از خطوط قرمز شما عبور خواهیم کرد و می‌دانید قدرت ملّت ایران، وقتی به صحنه عمل می‌آید چه طوفانی به‌پا می‌کند. پس آرام باشید و مداخله نکنید؛ بلندپروازی‌های منطقه‌ای شما همه جا شما را با شکست مواجهه کرده است.

وی افزود: به آمریکا هم هشدار می‌دهیم که دست از حمایت از تروریست‌ها بردارند؛ این برای آنان هم زیان‌بار خواهد بود.

«این لحظه‌ها، لحظه‌های پایان شکست دشمنان است. چهل سال از فراز و نشیب صحنه‌های سخت عبور کرده‌ایم تا استقلال و امنیت ملّی‌مان را تأمین کنیم و انقلاب‌مان را در مقابل هجوم قدرت‌های بزرگ محافظت کنیم. دنیای استکبار پیوسته در پی توطئه علیه ایران بوده و از همه ابزار قدرت در مقیاس جهانی برای اعمال تهدید و فشار استفاده کرده است، امّا به فضل الهی، موازنه قدرت در طول زمان به نفع نظام مقدس ما تغییر یافته است.

این خبر تکمیل می‌شود...

نظر شما