شناسهٔ خبر: 150417 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس

مقام اطلاعاتی آمریکا: ادعای تازه نتانیاهو درباره ایران گمراه‌کننده است

 نتانیاهو نمایش تبلیغاتی جدید نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ظاهراً برای آمریکایی‌ها هم سرگرم‌کننده نبوده زیرا یک مقام اطلاعاتی امریکا گفته سخنان او «تا حدی گمراه‌کننده» است.

به گزارش «نماینده»، شوی جدید «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره شناسایی یک انبار تازه تجهیزات هسته‌ای در ایران ظاهراً برای آمریکایی‌ها هم چندان سرگرم‌کننده نبوده است.

 نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه با نمایش تصاویری مدعی شد که تل‌آویو انبار تازه‌ای از تجهیزات هسته‌ای شناسایی کرده است.

وی با تکرار ادعای سرقت اسناد هسته‌ای از ایران، با نشان دادن تصاویری از یک ساختمان در «تورقوز آباد»، مدعی شد که ایران در نزدیکی تهران تجهیزات هسته‌ای دارد که آن را به آژانس گزارش نکرده است. این در حالی است که به گفته او این تصاویر مدت‌هاست که در اختیار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار گرفته و این نهاد واکنشی به آن‌ها نداشته است.

یک مقام اطلاعاتی آمریکا که به شرط عدم افشای نام با رویترز گفت‌وگو می‌کرد سخنان نتانیاهو را «تا حدی گمراه‌کننده» توصیف کرد. او گفته، «اولاً اینکه ما از قبل درباره این تأسیسات اطلاعات داشتیم. داخل آن پر از قفسه‌های پوشه و کاغذ است نه لوله‌های آلومونیوم برای سانتریفیوژ.»

مقام آمریکایی در ادامه گفت: "دوم آنکه، آن‌طور که همه تا اینجا می‌دانند در این تأسیسات چیزی وجود ندارد که به این کشور اجازه دهد سریع‌تر از آنچه با روش‌های دیگر می‌تواند با گریز هسته‌ای از برجام به سمت تولید سلاح برود.»

یک مقام آمریکایی دیگر هم ادعا کرده آمریکا از وجود تأسیساتی که نتانیاهو اعلام کرده آگاه بوده است.

نظر شما